Zavrieť

Porady

Stravovanie bezlepkova strava

Dobry den, mam taky mozno netradicny dotaz, aj som hladala v poradach, ale nebola som uspesna. Spolocnost ma momentalne zabezpecenu povinnost poskytovat teple jedlo formou stravnych listkov v urcitej hodnote. Nakolko sa o mesiac budeme stahovat do novych priestorov, kde uz budeme poskytovat teplu stravu, aj pre nocne zmeny, vznikol problem u jednej zamestnankyne, ktora je na bezlepkovej diete - cize nemoze sa stravovat vo firemnej jedalni. Co v takomto pripade, prinalezia jej stravnej listky ako pre vynimku,,,, ja sama neviem, ci existuje nejaky predpis pre taketo pripady. Vie mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Takéto podrobnosti ZP neriesi, ukladá len zamestnávatelom poskytnút teplú stravu alebo zabezpecit stravné lístky. Taktiez nevylucuje kombinovat obe moznosti. Napr. v jednej banke, kde som robil, mali niektoré pracoviská zabezpecené obedy v závodke, zamestnanci iných pracovísk (kedze jedálen pri sebe nemali) dostali gastro lístky. Cize z hladiska zákona by to bolo v poriadku.

    Dokonca som poznal aj takých zamestnávatelov, kde si zamestnanci mohli vybrat, ci chcú obedy v jedálni alebo stravné lístky.

    Myslím, ze kludne jej môzete vyjst v ústrety, ze ona jediná dostane gastráce (a nech skúsi niekto z kolegov nieco namietat, myslím ze nikto by si s nou nemenil). Dokonca to môze byt z hladiska inspektorátu práce plus, ze zohladnujete aj takéto veci.

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    Moja sestra pracuje vo vývarovni pre dôchodkov ako kuchárka. Stravovať by sa mala u nich v kuchyni. Priniesla však doklad od doktora, že táto strava jej nesmie byť podávaná kvôli zdravotným problémom a zamestnávateľ jej namiesto stravy poskytuje stravné lístky. Ja v tom nevidím žiadny problém, ak si tvoj zamestnanec prinesie doklad od lekára, kde bude mať potvrdenie o tejto chorobe.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    mám takú otázku.....
    mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
    ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
    ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
    / ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
    mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
    dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Hlinkovx
    mám takú otázku.....
    mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
    ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
    ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
    / ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
    mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
    dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
    Ďakujem
    Môj názor je taký: Ostaní sa najedia v jedálni za tých 44,-Sk, ale v reštauračnom stravovaní sa málokedy nájde hlavné jedlo v tejto hodnote. Zákon hovorí o cene hlavného jedla. Takže je to OK. Určite aj cena pre zamestnanca je prispôsobená výške stravenky,t.j. platí sa za 80.- stravenku viac ako za obed v jedálni.
    Mária M

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tweety
    Môj názor je taký: Ostaní sa najedia v jedálni za tých 44,-Sk, ale v reštauračnom stravovaní sa málokedy nájde hlavné jedlo v tejto hodnote. Zákon hovorí o cene hlavného jedla. Takže je to OK. Určite aj cena pre zamestnanca je prispôsobená výške stravenky,t.j. platí sa za 80.- stravenku viac ako za obed v jedálni.
    Mária M
    Iba doplním, nárok na stravovanie má zo zákona každý.
    Mária M:p

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Hlinkovx
    mám takú otázku.....
    mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
    ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
    ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
    / ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
    mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
    dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
    Ďakujem
    Zamestnávateľ ti ale aj tak na ne prispieva asi iba určitou čiastkou (podľa zákona do výšky 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu). Takže je jedno akú hodnotu má lístok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Hlinkovx
    mám takú otázku.....
    mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
    ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
    ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
    / ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
    mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
    dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
    Ďakujem
    Opýtam sa tak: Kolko platís za gastrolístok? A kolko platia ostatní zamestnanci za obedový lístok?

    Nakoniec zistíme, ze platíte skoro rovnakú sumu. Obed v jedálni bude mat tiez hodnotu okolo 80 Sk, lebo zamestnváatel musí prispievat na min. 55% strvného. Takze vlastne dostávate rovnaký príspevok a strava vás stojí tiez rovnako.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    no..ostatní zamestnanci, ktorí sa stravujú za 44 Sk neplatia nič / je to školská jedáleň, kde fakt hodnota obeda je 44S k/ - nakoľko 55% z 80 Sk je práve tých 44 Sk...čiže majú obed ako kedy zadarmo-nedoplácajú nič.........a ja platím 36Sk za gastrolístok - ale mne to vyhovuje...pretože kedy mám obed za 44,- Sk ..tak sa z neho vôbec nenajem.....
    len sa jednoducho pýtam, či za to nemôže byť nejaký problém pri kontrole.....

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Podľa mňa nemôže v tom byť problém. Veď zamestnávateľ vám poskytuje rovnakú čiastku na stravné. Tebe aj ostatným 44 Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.