Zavrieť

Porady

inventúra

robili sme inventúru, prebytky som dala na 132/648, manko na 549/132 + odviedla som dph 549/343, ale čo mám urobiť s tovarom, ktorý iba premiestňujem z jednej skladovej karty na druhú? tzn. skladová karta č. 1 + 60 ks, skladová karta č. 2 - 60 ks (zlučujem kvôli tomu, že rovnaký druh tovaru je na dvoch rôznych kartách). ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Účtovne s tým neurobíš nič, ak sú tie dve karty na jednom sklade. Proste si len v rámci skladovej evidencie presuň z jednej karty na druhú a na inventúrny súpis si daj len poznámku, že to bolo zlúčené.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvietok Pozri príspevok
    robili sme inventúru, prebytky som dala na 132/648, manko na 549/132 + odviedla som dph 549/343, ale čo mám urobiť s tovarom, ktorý iba premiestňujem z jednej skladovej karty na druhú? tzn. skladová karta č. 1 + 60 ks, skladová karta č. 2 - 60 ks (zlučujem kvôli tomu, že rovnaký druh tovaru je na dvoch rôznych kartách). ďakujem
    Preúčtuješ cez analytiky na účte 132, ak ich máš, ak nie, nerobíš nič.

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    takže to môže byť výdaj 132/395 a príjem na inú kartu 395/132
    Naposledy upravil kvietok : 23.01.09 at 12:22

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvietok Pozri príspevok
    takže to môže byť výdaj 132/395 a príjem na inú kartu 395/132?
    Prevod z jednej analytiky na druhú: napr. zo 132400 na 132399 zaúčtuješ takto 132399/132400.

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    mám iba jednu analytiku 132-100, preto by asi bola vhodnejšia ta 395, cez ktorú urobím výdajku a príjemku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvietok Pozri príspevok
    mám iba jednu analytiku 132-100, preto by asi bola vhodnejšia ta 395, cez ktorú urobím výdajku a príjemku
    V mojom prísp. č. 3. vyššie som uviedla, že ak nemáš analytiky, tak o prevode neúčtuješ.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    kvietok Pozri príspevok
    robili sme inventúru, prebytky som dala na 132/648, manko na 549/132 + odviedla som dph 549/343, ale čo mám urobiť s tovarom, ktorý iba premiestňujem z jednej skladovej karty na druhú? tzn. skladová karta č. 1 + 60 ks, skladová karta č. 2 - 60 ks (zlučujem kvôli tomu, že rovnaký druh tovaru je na dvoch rôznych kartách). ďakujem
    pri riadnej inventúre neide o krádež tovaru, tak to nepodlieha DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.