Zavrieť

Porady

dph

ak nakupujem od neplatcu dph a ja som platca dph, nemôžem si uplatniť dph. aký to je § v zákone o dph, prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    To je tá nevýhoda, nemáš čo si tam uplatňovať, pretože on ti neovplyvňuje dph.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Inuska17 Pozri príspevok
    je to v zákone o dph v dákom §?
    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom

    (1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

    (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

    a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,

    b) ním uplatnená zo služieb a z tovarov dodaných s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, pri ktorých je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 2 až 4 a ním uplatnená z tovaru, pri ktorom je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 7,
    c) ním uplatnená pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 11 a § 11a,
    d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Presne tak, ako to napísala Aljok.
    Vy Ste ten prípad, keď podmienku v §49 nesplňate.

    Keďže Váš dodávateľ nie je platiteľ Dph, nevzniká mu daňová povinnosť, daň neuplatnil, vy ako odberateľ si nemáte čo odpočítať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    To sa pýtala samostatná účtovníčka (profil), alebo niekto iný?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Inuska17 Pozri príspevok
    ak nakupujem od neplatcu dph a ja som platca dph, nemôžem si uplatniť dph. aký to je § v zákone o dph, prosím?
    A akú DPH si chceš uplatniť, keď neplatiteľ /a od toho je odvodené aj to slovo/ žiadnu DPH vo svojej cene nemá a a ani ju nevyčísluje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.