Zavrieť

Porady

Zmena názvu spol. a dátumy na faktúrach

Ako je to s dátumami na faktúrach, keď sme zmenili obchodný názov 7.6.2005?
Prišla mi faktúra kde je dátum dodania 01.06.2005 a dátum vyhotovenia 07.06.2005. Na tejto faktúre má byť náš starý názov alebo už nový?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evelien
    Ako je to s dátumami na faktúrach, keď sme zmenili obchodný názov 7.6.2005?
    Prišla mi faktúra kde je dátum dodania 01.06.2005 a dátum vyhotovenia 07.06.2005. Na tejto faktúre má byť náš starý názov alebo už nový?
    Treba napísať oznam pre obch.partnerov , že sa mení obchodný názov spoločnosti a zaslať faxom alebo e-mailom .

    Neviem či sa Vám menilo aj IČ DPH a DIČ ale, myslím že nie . Já by som to nechala tak . Ste povinný po takejto zmene ohlásiť na DÚ zmenu myslím , že 8 dní /neviem teraz presne , možno som strelila/ . Nakoniec je to dokazateľné , že fa patrí Vám , ale v budúcnosti si už veci dajte na správnu mieru . Ale nie je vylúčené , že ešte určité fa Vám prídu aj budúcnosti na starý názov spoločnosti .

    Podľa mňa tam má byť starý názov , lebo tovar bol dodaný 1.6.2005 .


    Je na Tebe , či si fa dáš prepísať , ale já osobne nevidím v tom nejaký veľký prehrešok , keď sa tie dátumy tak tesnia .Je to oddôvodniteľné.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Ďakujem, nebola som si istá. Na DÚ treba nahlásiť aj nového spoločníka? Ja som do listu napísla všetky zmeny: názov, sídlo, nový spoločník, rozdelenie obch. podielu a priložila som fotokópiu výpisu z OR. Stačí to tak?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evelien
    Ďakujem, nebola som si istá. Na DÚ treba nahlásiť aj nového spoločníka? Ja som do listu napísla všetky zmeny: názov, sídlo, nový spoločník, rozdelenie obch. podielu a priložila som fotokópiu výpisu z OR. Stačí to tak?
    Dobre si to napísala .

    Zmena názvu spol. a dátumy na faktúrach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.