Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z EÚ

Zdravím všetkých poraďákov.

Som tu nováčik a neviem ako to tu chodí.
Takže moja otázka:
Mám v pláne otvoriť obchod s detským oblečením, ktoré budem dovážať z EÚ, konkrétne z Nemecka alebo Anglicka.
Ja nie som platca DPH.
Dodávateľ z Nemecka (on platca DPH) mi zaslal faktúru, kde bola uvedená aj 19% daň a spolu suma za faktúru s daňou.
Dodávateľ z Anglicka (tiež platca DPH) mi zaslal faktúru, kde daň vyčíslená nebola, t.z. tovar za cenu bez DPH.
A teraz neviem, ktorý dodávateľ urobil chybu a ktorý nie.

Ako je to s dovozom tovaru a dph? Faktúra má byť s dph alebo bez nej?

Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    patrik24 je offline (nepripojený) patrik24

    patrik24
    Vdaka za reakciu, avšak známa mi tvrdila, že zo zahraničia mam dostať faktúru bez DPH, ak nie som platca DPH.

    Takže tieto názory sa bijú a neviem kto hovorí pravdu.
    A v zákone sa veľmi nevyznám.
    Takže?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    patrik24 Pozri príspevok
    Vdaka za reakciu, avšak známa mi tvrdila, že zo zahraničia mam dostať faktúru bez DPH, ak nie som platca DPH.

    Takže tieto názory sa bijú a neviem kto hovorí pravdu.
    A v zákone sa veľmi nevyznám.
    Takže?
    Známa nehovorí správne. Daňová povinnosť sa nemôže preniesť na Teba, kedže nie si platiteľom dph. Dodávateľ musí fakturovať s dph.

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Ked dojde z anglicka FA za tovar s DPH a sme platcami DPH?
    Bude predavat s DPH alebo bez DPH (ten tovar)?
    Do tlaciva DPH do ktoreho riadku zapise?

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    kornelia2 Pozri príspevok
    Ked dojde z anglicka FA za tovar s DPH a sme platcami DPH?
    Bude predavat s DPH alebo bez DPH (ten tovar)?
    Do tlaciva DPH do ktoreho riadku zapise?

    FA z Anglicka bez DPH. Vy ste platcovia DPH. Urobíte samozdanenie. To znamená DPH na vstupe aj výstupe z prijatej faktúry. Predávať budete potom s našou DPH.

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Keď je z anglicka fa za tovar a je s DPH anglickou lebo nie je sro-cka,ako budeme predavat tovar s DPH alebo bez DPH?
    a do ktoreho riadku v tlacive DPH sa zapise?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ak nie sú platcovia dph, potom nemajú uvádzať žiadne dph. Ak sú platcami dph,potom majú uviesť faktúru bez dph,s odvolávkou na príslušný paragraf.
    Tovar predávate s našou dph.

    andrasyova je offline (nepripojený) andrasyova

    andrasyova
    ahojte,

    chcem sa spytat. Ked budem dovazat tovar z Grecka a nebudem platcom DPH, a dodavatel mi vystavi fakturu s DPH(greckou danou), tak ja to tu musim predavat zase so slovenskou DPH?
    zuzana cinova
    Tweety Pozri príspevok
    Známa nehovorí správne. Daňová povinnosť sa nemôže preniesť na Teba, kedže nie si platiteľom dph. Dodávateľ musí fakturovať s dph.
    Môj známy sa registroval podľa §7 zákona o DPH.Nakupuje tovar z UK. Našiel však lacnejšieho dodávateľa tiež z UK,ktorý mu však tovar odmieta predať ako podnikateľovi - kúpil ho teda ako súkromná osoba s DPH. Viem mu to nejako dostať do účtovníctva,alebo sa máme obrátiť na iného dodávateľa,ktorému nebude robiť problém predávať tovar FO podnikateľovi,ktorý má pridelené IČ DPH? Ďakujem za názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.