Zavrieť

Porady

Brigáda-daňové priznanie

Zdravím, bol by som vďačný ak by mi niekto pomohol s nasledujúcim problémom.
Som študent strednej školy, v lete som brigádoval u 2 rôznych zamestnávatelov, pri prvej brigáde som podpísal dokument ktorý určoval niečo ako že daň mi nebude odrátaná zo zárobku, tým pádom som to ale nemohol podpísať u zamestnávatela číslo 2. No a dnes mi prišlo poštou "potvrdenie o príjmoch fyz. osoby zo závislej činnosti, o preddavkopch na daň, o dani vyberanej zrážkou z týchto príjmov...".
Vobec neviem ako mám ďalej postupovať, ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Mimomaj Pozri príspevok
    Zdravím, bol by som vďačný ak by mi niekto pomohol s nasledujúcim problémom.
    Som študent strednej školy, v lete som brigádoval u 2 rôznych zamestnávatelov, pri prvej brigáde som podpísal dokument ktorý určoval niečo ako že daň mi nebude odrátaná zo zárobku, tým pádom som to ale nemohol podpísať u zamestnávatela číslo 2. No a dnes mi prišlo poštou "potvrdenie o príjmoch fyz. osoby zo závislej činnosti, o preddavkopch na daň, o dani vyberanej zrážkou z týchto príjmov...".
    Vobec neviem ako mám ďalej postupovať, ďakujem za odpoveď.
    Ak máš Potvrdenie od obidvoch zamestnávateľov podaj si DP typu A a uplatni si celú NČ...

    Mimomaj je offline (nepripojený) Mimomaj

    Mimomaj
    No potvrdenie mám len od zamestnávatela č2, keďže prvý mi vyplatil celú čiastku zárobku.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podpisoval si s najvacsou pravdepodobnostou danove vyhlasenie na ucely uplatnenia nezdanitelnej casti zakladu dane. To ale nic nemeni na veci, ze je zamestnavatel povinny ti potvrdenie o prijme vydat.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Mimomaj Pozri príspevok
    No potvrdenie mám len od zamestnávatela č2, keďže prvý mi vyplatil celú čiastku zárobku.
    Tak požiadaj aj prvého zamestnávateľa o vydanie Potvrdenia...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ešte máš aj možnosť požiadať svojho posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane - vyplň si priložené tlačivo a odovzdaj mu to. Priložíš potvrdenia od obidvoch zamestnávateľov. Ak Ti jeden zo zamestnávateľov potvrdenie ešte nedal, požiadaj ho o vydanie najneskôr do 5. februára a do 10. februára je povinný Ti ho vydať. Inak má čas ti ho vydať do 10. marca - bez požiadania.

    Brigáda-daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.