Zavrieť

Porady

doklady k danovemu priznaniu

dobry den. danove priznanie za mna bude robit moj zamestnavatel. moj problem spociva v tom, ze koncom roku 2007 som pracovala v anglicku, ale od noveho roku tam uz nebola robota, takze som pracovala iba do konca roka 2007. Na slovensko som mala letenku az na februar a vtedy som sa aj bola zaregistrovat na urad prace. ako mam tieto takmer 2 mesiace vydokladovat pre zamestnavatela? Na urade prace som to spravila Cestnym prehlasenim, ze som robila iba do konca roka a k tomu som dolozila kopiu poslednej vyplatnej pasky. Mam to iste spravit aj pri danovom priznani? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hippies13 je offline (nepripojený) hippies13

    hippies13
    takze nemusim za toto obdobie odovzdat zamestnavatelovy ziadny doklad? iba zapoctove listy s ostatnych zamestnani a uradu prace?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Ak si robila u viacerých zamestnávateľov, máš iba príjmy zo závislej činnosti a u tohto zamestnávateľa si podpísala vyhlásenie na zdanenie, môže ti urobiť ročné zúčtovanie dane.... zamestnávateľovi predložíš doklad o príjmoch a zrazených preddavkoch od iného zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hippies13 Pozri príspevok
    takze nemusim za toto obdobie odovzdat zamestnavatelovy ziadny doklad? iba zapoctove listy s ostatnych zamestnani a uradu prace?
    Ak si mala len jedného zamestnávateľa, nemusíš mu dokladov teda žiadne iné potvrdenia o príjmoch. Len taká malá poznámka, on za Teba nepodá DP, ale, ak ho požiadaš o RZD, je povinný ho urobiť. Ak si mala v priebehu roka aj iných zamestnáv., musíš doklady o príjme od nich zamestnáv. predložiť.

    hippies13 je offline (nepripojený) hippies13

    hippies13
    toto je tento rok moj druhy zamestnavatel. co vsetko muteda potrebujem vydokladovat? iba zapoctove listy od predchadzajuceho zamestnavatela, alebo aj doklady z uradu prace o evidencii?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    hippies13 Pozri príspevok
    toto je tento rok moj druhy zamestnavatel. co vsetko muteda potrebujem vydokladovat? iba zapoctove listy od predchadzajuceho zamestnavatela, alebo aj doklady z uradu prace o evidencii?
    Napísala som ti, že predložíš zamestnávateľovi, ktorý ti bude robiť ročné zúčtovanie doklad o vyplatenešj mzde a zrazených preddavkoch od druhého zamestnávateľa. O ročné zúčtovanie ho musíš však požoadať do 15.2.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hippies13 Pozri príspevok
    toto je tento rok moj druhy zamestnavatel. co vsetko muteda potrebujem vydokladovat? iba zapoctove listy od predchadzajuceho zamestnavatela, alebo aj doklady z uradu prace o evidencii?
    zápočet odpracovaných rokov a potvrdenie od Úradu práce potrebuješ pre započítanie odprac.doby pre účely dovolenky.
    K ročnému zúčtovaniu dane stačí do 15.2.09 odovzdať terajšiemu zamestnávateľovi žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane a potvrdenie o príjme od predch. zamestnávatela.

    hippies13 je offline (nepripojený) hippies13

    hippies13
    ano,ale ja som dostala tu ziadost o vykonanie vypoctu dane od zamestnavatela spolu s oznamom aby som dorucila -Potvrdenie prijmov FO od vsetkych zamestnavatelov ktorych som mala v roku 2008(original), alebo potvrdenie o evidencii na urade prace(kopia), pripadne ine potvrdenia. A prave preto chcem vediet ci tam nebudu chybat zdokladovane tie 2 prve mesiace

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Nie nebudú. Za predložené doklady zodpovedáš Ty. Tu sa jedná o doklady o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch. Tie dva mesiace, čo si nebola zamestnaná nie sú pre daňové priznanie rozhodujúce.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Pokiaľ bude robiť ročné zúčtovanie dane za rok 2008 za Teba zamestnávateľ predlož mu potvrdenia o zdaniteľnej mzde od zamestnavateľov za rok 2008 a za obdobie začiatka roka -"takmer 2 mesiace" odovzdaj čestné prehlásenie že si nemala zdaniteľné príjmy. Pokiaľ si budeš robiť daňové priznanie nemusíš prikladať žiadne prílohy a za údaje v DP si zodpovedáš sama.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.