Zavrieť

Porady

DPH pri PC v zriaďovacích výdavkoch

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

V 12/2004 kúpil človek občan PC. K 15.4.bola do obch. registra zapísaná s.r.o., pre ktorú bol tento PC zriaďovacím výdavkom. k 1.5. sa s.r.o. stala platcom DPH.
Otázka: Dám PC do zriaďovacích výdavkov vrátane DPH v sume 52 000 a budem ich odpisovať (PC je v sume 18 378vrátane DPH )a potom si DPH odpočítam v 1. daňovom priznaní? DPH z PC je 2 934,- a vlastne touto DPH mi zriaďovacie výdavky prekročia 50 000,-.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Neviem ako bola vystavená fa , určite na občana . Podľa mňa nárok na odpočet DPH nie je . Ale nechcem to tvrdiť , to je môj názor , že já by som DPH neuplatňovala .
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Nákup PC sa nedáva do zriaďovacích výdavkov.§37 účt.súvsťažnosti.DPH sa nedá odpočítať.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Zita5
Neviem ako bola vystavená fa , určite na občana . Podľa mňa nárok na odpočet DPH nie je . Ale nechcem to tvrdiť , to je môj názor , že já by som DPH neuplatňovala .
Zita trefa, , ďakujem. Jasné, že máš pravdu. Toľko do toho čumím a takto zblbnem. Lámem si hlavu nad zbytočnosťou.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

heket
Nákup PC sa nedáva do zriaďovacích výdavkov.§37 účt.súvsťažnosti.DPH sa nedá odpočítať.
Prosím vyjadrite sa ďalší... §37: Zriaďovacími nákladmi nie sú náklady súvisiace s obstaraním dlhodobého majetku, zásob, reprezentačné a ďalšie náklady, ktoré podľa osobitného predpisu nie sú daňovými výdavkami, podľa mňa text za ...,ktoré podľa osobitného....sa vzťahuje na všetko predtým t.j. Zriaďovacími nákladmi nie sú náklady súvisiace s obstaraním dlhodobého majetku,ktoré podľa osobitného predpisu nie sú daňovými výdavkami.
A majetok by nebol zriaďovacím výdavkom, len napr. keby nebol použitý na podnikanie, alebo nejaký televízor, ktorý nie je daň. nákladom
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zriaďovacie výdavky sú výdavky súvisiace so zriadením/založením/ novej firmy/napr.súdne a notárske poplatky a iné úradné výdavky/ , vyhotovenie pečiatok atď. Nie sú výdavky súvisice s obstaraním IM a vôbec s majetkom ako takým .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja vôbec nechápem, ako môže byť PC zriaďovací výdavok? Nie je to náhodou nepeňažný vklad ???
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Zita5
Zriaďovacie výdavky sú výdavky súvisiace so zriadením/založením/ novej firmy/napr.súdne a notárske poplatky a iné úradné výdavky/ , vyhotovenie pečiatok atď. Nie sú výdavky súvisice s obstaraním IM a vôbec s majetkom ako takým .
A čo potom s tým PC?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Já by som to ponímala ako nepeňažný vklad/ pretože nepeňažným vkladom je len majetok , ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť . /
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Lenže on už dal peňažný vklad väčší ako v spol. zmluve
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozri § 25 odst.1 písm f / zákona o dani z príjmu .
Naposledy upravil Zita5 : 09.06.05 at 08:40
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A máte v spoločenskej zmluve uvedenú sumu týkajúcu sa zriaďovacích výdavkov, resp. z čoho pozostáva? Mám za to, že je to povinná náležitosť spoločenskej zmluvy pri založení spoločnosti.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

AVO
A máte v spoločenskej zmluve uvedenú sumu týkajúcu sa zriaďovacích výdavkov, resp. z čoho pozostáva? Mám za to, že je to povinná náležitosť spoločenskej zmluvy pri založení spoločnosti.
Ano peňažné vklady sú v spol. zmluve...už sú splatené
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Zita5
Pozri § 25 odst.1 písm f / zákona .
Zita akého zákona?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vložíte PC ako nepeňažný vklad a odpisuješ zo vstupnej ceny , ktorú stanovíte podľa paragrafu , ktorý som už vyššie uvádzala .

Lenže je to zvyšovanie ZI .
ZI je peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných i nepeňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
emily
Zita akého zákona?
Zákon o dani z príjmu .
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Netýka sa to vkladov ale (niekde na konci spoločenskej zmluvy ... možno ... my to tam máme) sa uvádza výška zriaďovacích výdavkov. Nie je to v časti SZ, kde sa hovorí o vkladoch. Zriaďovacie výdavky nemajú nič spoločné s vkladmi.

Je to § 110 OZ ods. 1 písm. j.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AVO , teraz Emily konkrétne ide už len o to , ako môže vložit horeuvedený PC do spoločnosti . Myslím , že už nerozmýšľa nad tým , že ho dá do zriaďovacích výdavkov . Ide o to, ako PC najlepšie zaradí .
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

AVO
Netýka sa to vkladov ale (niekde na konci spoločenskej zmluvy ... možno ... my to tam máme) sa uvádza výška zriaďovacích výdavkov. Nie je to v časti SZ, kde sa hovorí o vkladoch. Zriaďovacie výdavky nemajú nič spoločné s vkladmi.

Je to § 110 OZ ods. 1 písm. j.
No na konci je: "Náklady spojené so založením a vznikom spoločnosti predstavujú 73 000,- Sk ."
Ale v tom je aj PC a ani doklady nemám na toľko Sk len na 52 000,-
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
O.K. ja som sa odpichla z prvej úvahy, kde boli rozoberané zriaďovacie výdavky. Naše príspevky, tak ako sme ich písali sa prepletali. Kým som ja ukončila svoj pribudli predo mnou ďalšie dva.
Tak môj "prínos" berte len ako "spestrenie" a nie ako "domotanie".
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Ak sa jedná len o to ako zaradiť PC, tak sa to dá aj kúpno-predajnou zmluvou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať