Zavrieť

Porady

vyplnenie DP a paušálne výdavky

Vy skúsenejší mi určite poradíte ako vyplniť daňové priznanie SZČO, v oddiele VI., tabuľka č. 1- prehľad príjmov a výdavkov podľa § 6 zákona o DP. Uplatňujem si 40% výdavkov paušálne. V živnosti mám uvedené činnosti ako: kancelárske služby, reklamná činnosť, sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľných živností, maloobchodná činnosť...
Moja otázka smeruje k tomu sprosdtredkovaniu obchodu v rozsahu voľných činností. Spadá do nich aj ak robím srostredkovateľa poistenia ? Alebo stavebného sporenia ?
Alebo to mám radšej uviesť do riadku 8 ods. 2 písm. d, (z činností sprostredkovateľov) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Pokial dostávaš v zmysle zmluvy od poisťovní provízie a uvedené služby nefakturuješ na základe ŽL, uvádzala by som ich osobitne do riadku 8 v uvedenej tabuľke č.1. Tak to robím ja a dúfam, že správne.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Lubica3 Pozri príspevok
    Pokial dostávaš v zmysle zmluvy od poisťovní provízie a uvedené služby nefakturuješ na základe ŽL, uvádzala by som ich osobitne do riadku 8 v uvedenej tabuľke č.1. Tak to robím ja a dúfam, že správne.
    Díky Lubica, presne to robím tak, ako som si písala. Ale v živnosti mám sj: "sprostredkovanie obchodu" a to predsa je sprostredkovanie aj keď to nefakturujeme, nie? Len si chcem utvrdiť či to robíme naozaj správne.

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    Lubica3 Pozri príspevok
    Pokial dostávaš v zmysle zmluvy od poisťovní provízie a uvedené služby nefakturuješ na základe ŽL, uvádzala by som ich osobitne do riadku 8 v uvedenej tabuľke č.1. Tak to robím ja a dúfam, že správne.
    v tabuľke č 1 riadok 8 je činnosť sprostrdkovateľov, ktorá nieje živnosťou, ale predsa ty píšeš, že živnosť máš. Ja by som to dala pod §6 odst.1 písm. c

    vyplnenie DP a paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.