Zavrieť

Porady

vedenie skladu

Ahojte,prosím o radu,
muž je ZSČO, podniká v oblasi kamenárstava,vedieme JU a vyslovene sklad nemáme.
Nakupuje pomníky, platne a materiál na betónovanie a podobne.
Možno to po kúpe týždeň stojí v garáži, kým to ide postaviť, keď je zlé počasie a tak, alebo musí vyryť ráke písmená.
Aj v tomto prípade musíme viesť sklad?
Neviem si predastaviť, ako mám viesť na sklade napr cement, štrk a tak.
Ďakujem pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tiborpm je offline (nepripojený) tiborpm

    žena v domácnosti + účtovníčka ...viac tiborpm
    S akým programom pracujete? Ja mám ALFU od KROSU a účtujem aj sklad. Je to dobrý program. Je pomerne lacný. Podľa môjho názoru by ste mali viesť aj sklad. V programe si vystavíte príjemky aj výdajky. Samo to pekne vypočíta sumy.

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    Ja si myslim ze sklad nemusi viest nakolko ten tovar hned pouzije a nekupuje 10 roznych kamenov a potom ich predava. Uctujem firmu, ktora predava plastove okna a tiez ich nedava na sklad, nakolko objedna take, ktore si zakaznik vybral.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    mnoo...celkom sa súhlasiť nedá, že netreba viesť sklad, práve naopak.
    O zásobách pojednáva §11 Postupov účtovania JÚ

    tu sú príbuzné témy, v ktorých sa to už neviemkoľkýkrát pretriasalo
    http://www.porada.sk/t64873-p7-nevedeny-sklad-v-ju.html
    http://www.porada.sk/t16742-predaj-s...o-netreba.html

    (8) Zásoby sa neúčtujú v knihe zásob ale priamo do spotreby, ak sú tieto druhy zásob určené vnútorným predpisom účtovnej jednotky.
    táto vetička §11 sa dá v rozumnej miere celkom pekne využiť
    Naposledy upravil ola : 02.02.09 at 13:20

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    No dobre, ale ked si to zakaznik vybral a on to ide kupit a hned to pouzije tak aky to ma zmysel to davat do skladu a hned dat prec?ja som bola v tom, ze ak sa jedna o nieco taketo tak netreba viest sklad, lebo je to zbytocne.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Lucka M. Pozri príspevok
    No dobre, ale ked si to zakaznik vybral a on to ide kupit a hned to pouzije tak aky to ma zmysel to davat do skladu a hned dat prec?ja som bola v tom, ze ak sa jedna o nieco taketo tak netreba viest sklad, lebo je to zbytocne.
    neviem, či sa chápeme...ale ak si to vybral zákazník, kúpil a zaplatil ... a ja mu to idem len namontovať, tak mu účtujem len službu bez materiálu(teda mimo nejakých pomocných látok). V tom prípade samozrejme nemám čo dať na sklad, lebo som nič nekúpila - kúpil a zaplatil si sám zákazník.

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    nie ja som to myslela tak ze napr. ja dam katalog zakaznikovy on si vyberie co chce, ja to kupim v tej firme a zaroven to aj namontujem zakaznikovy, ale namontujem mu to hned, cize nekupim z kazdeho 20ks, vtedy by som to brala aby sa to dalo na sklad.Alebo napr. moj tatino robi zivnostika a robi sadrokarton...do faktury napise celkovu sumu materialu a sumu prace a nic nedava ako prijem na sklad a zaroven vydaj zo skladu je to tak zle ze to nerobi? Ja by som to dala a aj to davam hned do spotreby ale asi robim zle co? :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.