Zavrieť

Porady

nevedený sklad v JU

Dobry den

Som zivnostnik a vediem JU. Predavam tovar koncovym zakaznikom ktory nakupujem od dodavatelov. Zistil som ze zo zakona treba viest sklad. Pre moje potreby som nepotreboval viest sklad a podstate pre mna je to zbytocne viest systemom ktory sa pouziva v fin. uctovnictve. Ale kedze som zistil ze je to potrebne kvoli zakonu tak som ho zacal viest od tohoto mesiaca. Ale neviem ako teraz poriesit evidenciu zasob za obdobie kedy som ho neviedol. Kedze mam celkom dost faktur jednak dodavatelskych aj odberatelskych nechce sa mi to teraz riesit tak ze ich postupne zacnem nahazovat. (zvlast vianocnej sezone) Nepoznate nejaky jednoduchsi sposob? Za dane obdobie jedna velka prijemka a vydajka, alebo nieco podobne? Ake postihy hrozia za nesplnenie tejto povinosti? Ktory urad to kontroluje?

Dakujem
Usporiadat
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
obraciam sa na vás o radu,
ako som vyššie písala,
idem robiť jednej predajni sklad, kde ho neviedli,
rozhodli sme sa urobiť inventúru na konci roka...
len teraz neviem ako mám počiatočné ceny zadať na skladové karty...
viem mala by to byť cena nákupu bez dph...
len je tam strašne veľa položiek a pravdu povediac sa mi to nechce hľadať vo faktúrach z minulých rokov... lebo niektorý tovar je tam ešte spred 2 rokov /spoň z toho čo mi oznámil /
majú externú účtovníčku a tá im odmieta robiť sklad... tak to budem robiť ja, len neviem ako začať....
dakujem za odpoved...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
prosím poradte.... dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať