Zavrieť

Porady

Užera???

OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Prajem príjemný deň všetkým poradákom.Ani neviem ako začat.Neviem čo mám robit,ako riešit môj problém.Prosím o radu!!!S manželom sme si zobrali (v núdzi-vydávala som dcéru) nebankovú pôžičku 50 000sk.Po pol roku splácania úveru,manžel prišiel o prácu a tento úver sme z finančných dôvodov neutiahli.Tak nám tam rástli úroky a po určitom čase od nás žiadali vyplatit jednorazovo celý zostatok úveru.Bohužial,tolko peňazí sme nemali.(Nehnevajte sa,ja sa snažím tak v skratke-ale,dúfam, že ma pochopíte).Táto nebankovka nás dala exekútorovi.Exekútor nám zaslal šek o zaplatení- ,,NEHORAZNYCH,, 215 000 sk.
Z 50 000sk!!!!!!! Vraj,nebankovke 144 000sk a ostatné exekútorovi!!!!!!!
Týchto 215 000.sk sme mu mali zaslat pred sviatkami.Po vzájomnej telefonickej dohode, sme mu zaslali (horko- tažko požičaných,kedže boli aj sviatky) 100 000sk.Včera nám prišiel od neho dop.list,že si dal záložné právo na kataster, na moju nehnutelnostVraj ak mu nevyplatíme zostatok-115 000 sk(no,vlastne už v eurach) teraz do piatku 30.1.09 tak nám predá dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chcem vás poprosit, moji milí poradáci-nie je toto ,, úžera,,??? Sú v práve?Prosím,poradte!Prosííííííííííím ,pomôžte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Je to úžera, skús podať podnet na preskúmanie, či nejde o bezdôvodné obohacovanie na políciu. S nimi je problém, už sa to tu pretriasalo.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Velmi pekne dakujem.No,neviem, čo mám povedat exekútorovi!Než by sa to preskúmalo-on mi zatial môže dom predat?On môže v tom pokračovat,ked podám trestné oznámenie?Bojím sa, aby som medzitým neprišla o dom!!!!!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Okamžite a ihned k najbližšiemu právnikovi,inak o ten dom prídeš.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

OKAA Pozri príspevok
Prajem príjemný deň všetkým poradákom.Ani neviem ako začat.Neviem čo mám robit,ako riešit môj problém.Prosím o radu!!!S manželom sme si zobrali (v núdzi-vydávala som dcéru) nebankovú pôžičku 50 000sk.Po pol roku splácania úveru,manžel prišiel o prácu a tento úver sme z finančných dôvodov neutiahli.Tak nám tam rástli úroky a po určitom čase od nás žiadali vyplatit jednorazovo celý zostatok úveru.Bohužial,tolko peňazí sme nemali.(Nehnevajte sa,ja sa snažím tak v skratke-ale,dúfam, že ma pochopíte).Táto nebankovka nás dala exekútorovi.Exekútor nám zaslal šek o zaplatení- ,,NEHORAZNYCH,, 215 000 sk.
Z 50 000sk!!!!!!! Vraj,nebankovke 144 000sk a ostatné exekútorovi!!!!!!!
Týchto 215 000.sk sme mu mali zaslat pred sviatkami.Po vzájomnej telefonickej dohode, sme mu zaslali (horko- tažko požičaných,kedže boli aj sviatky) 100 000sk.Včera nám prišiel od neho dop.list,že si dal záložné právo na kataster, na moju nehnutelnostVraj ak mu nevyplatíme zostatok-115 000 sk(no,vlastne už v eurach) teraz do piatku 30.1.09 tak nám predá dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chcem vás poprosit, moji milí poradáci-nie je toto ,, úžera,,??? Sú v práve?Prosím,poradte!Prosííííííííííím ,pomôžte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ahoj OKAA, je mi to veľmi luto a verim že sa z toho dostanete, s exekutorom sa da vždy dohodnuť-ak spolupracuje dlžník, tak málokedy to rieši dražbou domu...
Ale zaujala ma tvoja veta, že to bola požička " v núdzi"-podľa mňa vydaj dcery nieje až taká nudzová situácia a ked si na to nemala mohla si počkať kým našetríte a kde je teraz dcera??? Prečo Vám nepomože???
Prepáč za uprimnosť, ale takto to cítim...
Veľa sa píše o nebankovkách a napriek tomu tam vezmete úver...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

BXLmiami Pozri príspevok
Okamžite a ihned k najbližšiemu právnikovi,inak o ten dom prídeš.
Len vieš, to ešte nieje výhra,aby ju ten právnik neobral o ďalšie peniaze a exekutor aj tak dom predal...To je to riziko
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

OKAA Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem.No,neviem, čo mám povedat exekútorovi!Než by sa to preskúmalo-on mi zatial môže dom predat?On môže v tom pokračovat,ked podám trestné oznámenie?Bojím sa, aby som medzitým neprišla o dom!!!!!
OKAA, a trestne oznamenie, chceš akože v akom zmysle podať??? Tu predsa nebol spachaný žiadny trestný čin...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wagner Pozri príspevok
Je to úžera, skús podať podnet na preskúmanie, či nejde o bezdôvodné obohacovanie na políciu. S nimi je problém, už sa to tu pretriasalo.
úžera to asi nieje, podla toho kolko neplatí to nevyzerá na úžeru a tá suma je aj s exekutorskými poplatkami a pod.-podla mňa nejde o žiadnu úžeru
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
úžera to asi nieje, podla toho kolko neplatí to nevyzerá na úžeru a tá suma je aj s exekutorskými poplatkami a pod.-podla mňa nejde o žiadnu úžeru
Som zvedavý na chobotové vyjadrenie, či súhlasí so mnou, alebo to on považuje za úžeru, uvidíme...
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Dakujem všetkým,čo reagovali na môj príspevok.Stanislav,prepáč,ale ja som namiesto ,,Podnet na preskúmanie,,ako mi radil wagner-omylom napísala trestné stíhanie.
A či je to úžera,neviem.Preto prosím o radu vás.Mimochodom,dcére som sa s týmto nezdôverila.Ona zatial o ničom nevie.Je to moja pôžička.Ja som v minulosti urobila chybu,ktorú teraz trpko lutujem,ale už ju nevrátim spät.Aj ked sa mi o tom zle píše,no,ona má dost svojich starostí-je chorá!!!!Inak som rada,že ste mi odpísali.......
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

OKAA Pozri príspevok
Dakujem všetkým,čo reagovali na môj príspevok.Stanislav,prepáč,ale ja som namiesto ,,Podnet na preskúmanie,,ako mi radil wagner-omylom napísala trestné stíhanie.
A či je to úžera,neviem.Preto prosím o radu vás.Mimochodom,dcére som sa s týmto nezdôverila.Ona zatial o ničom nevie.Je to moja pôžička.Ja som v minulosti urobila chybu,ktorú teraz trpko lutujem,ale už ju nevrátim spät.Aj ked sa mi o tom zle píše,no,ona má dost svojich starostí-je chorá!!!!Inak som rada,že ste mi odpísali.......
OKAA, neboj sa dostaneš sa z toho,ako vravím, ak spolupracuješ s exekutorom a dohodneš si s nim splatkový kalendar tak by ti dom nemal predať a rozhodne nie za 150.000skk-to zasa nieje až taka suma, že by hned musel dom predavať, samozrejme ak to nieje nejaká pig, schweine( bohužial aj taký su),ale ak spolupracuješ nemal by k takemuto kroku pristupiť...
Ja si myslím, že by si to mala dcerke povedať-viac hláv viac rozumu, neviem, asi by to mala vediet-len prosím ťa, nerieš to tak, že si teraz zobereš dalšiu požičku z inej nebankovky-to je cesta do pekiel...
Prajem ti veľa šťastia a budem na teba mysliet, neboj, dopadne to dobre.PA
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

OKAA Pozri príspevok
Dakujem všetkým,čo reagovali na môj príspevok.Stanislav,prepáč,ale ja som namiesto ,,Podnet na preskúmanie,,ako mi radil wagner-omylom napísala trestné stíhanie.
A či je to úžera,neviem.Preto prosím o radu vás.Mimochodom,dcére som sa s týmto nezdôverila.Ona zatial o ničom nevie.Je to moja pôžička.Ja som v minulosti urobila chybu,ktorú teraz trpko lutujem,ale už ju nevrátim spät.Aj ked sa mi o tom zle píše,no,ona má dost svojich starostí-je chorá!!!!Inak som rada,že ste mi odpísali.......
Podnet na preskumanie by som rozhodne dal-aspoň ušetríš čas, ked nič iné...
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

OKAA Pozri príspevok
Prajem príjemný deň všetkým poradákom.Ani neviem ako začat.Neviem čo mám robit,ako riešit môj problém.Prosím o radu!!!S manželom sme si zobrali (v núdzi-vydávala som dcéru) nebankovú pôžičku 50 000sk.Po pol roku splácania úveru,manžel prišiel o prácu a tento úver sme z finančných dôvodov neutiahli.Tak nám tam rástli úroky a po určitom čase od nás žiadali vyplatit jednorazovo celý zostatok úveru.Bohužial,tolko peňazí sme nemali.(Nehnevajte sa,ja sa snažím tak v skratke-ale,dúfam, že ma pochopíte).Táto nebankovka nás dala exekútorovi.Exekútor nám zaslal šek o zaplatení- ,,NEHORAZNYCH,, 215 000 sk.
Z 50 000sk!!!!!!! Vraj,nebankovke 144 000sk a ostatné exekútorovi!!!!!!!
Týchto 215 000.sk sme mu mali zaslat pred sviatkami.Po vzájomnej telefonickej dohode, sme mu zaslali (horko- tažko požičaných,kedže boli aj sviatky) 100 000sk.Včera nám prišiel od neho dop.list,že si dal záložné právo na kataster, na moju nehnutelnostVraj ak mu nevyplatíme zostatok-115 000 sk(no,vlastne už v eurach) teraz do piatku 30.1.09 tak nám predá dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chcem vás poprosit, moji milí poradáci-nie je toto ,, úžera,,??? Sú v práve?Prosím,poradte!Prosííííííííííím ,pomôžte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ahoj, je veľmi smutné, že sa ľudia nevedia poučiť s cudzích chíb, ale mám jedno riešenie. V znení ustanovenia § 56 ods. 1. exekučného poriadku (citujem : Na návrh povinného môže súd (§ 45) povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou). Tak toto je jeden spôsob. Potom súčasne podať spomenuté trestné oznámenie. Ak treba niečo v podobnej veci, pýtajte sa. Pracujem s exekútorskými úradmi a poznám rôzne riešenia. Vyššie citované navrhujem napísať hneď a to vo forme "Návrh na odklad exekúcie", kde v dôvode je potrebné spomenúť stratu zamestnania partnera - resp. popísať. Súdny exekútor je povinný akceptovať takýto návrh bezodkladne, hneď, a musí čakať na rozhodnutie príslušného súdu. Medzičasom sem dám riešenie čo ďalej.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
suhlasim s MYQ

a pozri aj sem, je tam aj vzor ziadosti o odklad

http://www.porada.sk/t91383-exekucia-nocna-mora.html
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

Ako som sa spomenul vyššie, ešte dnes je potrebné doručiť súdnemu exekútorovi...hups, dnes napísať návrh na odklad exekúcie, poslať doporučene poštou súdnemu exekútorovi. V návrhu sa odvolať na ustanovenie znenia § 56 ods. 1. exekučného poriadku tak, ako som citoval vyššie.

Zatiaľ si pripravujem pre OKAA návrh podania proti navrhovateľovi - oprávnenému. Dúfam, že to stihnem ešte dnes.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

MYQ Pozri príspevok
Ahoj, je veľmi smutné, že sa ľudia nevedia poučiť s cudzích chíb, ale mám jedno riešenie. V znení ustanovenia § 56 ods. 1. exekučného poriadku (citujem : Na návrh povinného môže súd (§ 45) povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou). Tak toto je jeden spôsob. Potom súčasne podať spomenuté trestné oznámenie. Ak treba niečo v podobnej veci, pýtajte sa. Pracujem s exekútorskými úradmi a poznám rôzne riešenia. Vyššie citované navrhujem napísať hneď a to vo forme "Návrh na odklad exekúcie", kde v dôvode je potrebné spomenúť stratu zamestnania partnera - resp. popísať. Súdny exekútor je povinný akceptovať takýto návrh bezodkladne, hneď, a musí čakať na rozhodnutie príslušného súdu. Medzičasom sem dám riešenie čo ďalej.

sorry, ze od veci, ale nemohla som nezareagovat...
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

korduľa Pozri príspevok
sorry, ze od veci, ale nemohla som nezareagovat...
Dík, v poho. Všimol som si to, ale viac sa mi jednalo o text. Mám dnes niečo s netom (ide pomaly) a chcel som rýchlejšie zareagovať.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Rovnaky problem riesila moja kamaratka, ktora si ani len neprecitala zmluvu, takze ani nevedela, co sa stane, ked nebude platit. Zostala jej na krku 1,5 mil. dlzoba plus este nejake "stovecky" pre exekutora. bolo to velmi velmi zle, skoncila bez bytu, deti dala k mame a isla robit do zahranicia. Ale ona nepovedala nikomu ani slovo, az ked to vsetko prasklo a nebolo v podstate ziadne ine riesenie. Takze nic sa neje take horuce ako sa zda, ale netreba to nechavat na poslednu chvilu. Urcite sa treba poradit s pravnikom. Myslim, ze ked clovek zhodnoti situaciu, tak bude mat pochopenie a nebude pytat vela.
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

korduľa Pozri príspevok
Rovnaky problem riesila moja kamaratka, ktora si ani len neprecitala zmluvu, takze ani nevedela, co sa stane, ked nebude platit. Zostala jej na krku 1,5 mil. dlzoba plus este nejake "stovecky" pre exekutora. bolo to velmi velmi zle, skoncila bez bytu, deti dala k mame a isla robit do zahranicia. Ale ona nepovedala nikomu ani slovo, az ked to vsetko prasklo a nebolo v podstate ziadne ine riesenie. Takze nic sa neje take horuce ako sa zda, ale netreba to nechavat na poslednu chvilu. Urcite sa treba poradit s pravnikom. Myslim, ze ked clovek zhodnoti situaciu, tak bude mat pochopenie a nebude pytat vela.
Pokiaľ si dobre pamätám, je tu ešte VEREJNÝ OMBUTSMAN (alebo tak podobne sa to píše). Alebo právna poradňa pri každom krajskom súde. Sú tam mimoriadne ochotný pomôcť v prípadoch. Neviem iste, ale zdá sa mi, že niečo podobné by malo fungovať aj v rámci okresných úradov. V týchto prípadoch je potrebné splniť podmienku sociálneho postavenia žiadateľa, čo by nemal byť taký problém.
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

Odpoveď pre OKAA.

Vyššie som sa spomenul s prvým krokom konania pre "záchranu svojho majetku", keď už aj vznikla chybička zlým životným rozhodnutím. Tu je ďalší krok.

OKAA, predpokladám, že finančných prostriedkov navyše nemáš (ako, odmena právnikovi, atď.). Zúžime náklady len na poštovné a nejaké cestovné. Navrhujem ti spísať, už spomínaný návrh na prešetrenie zákonného nároku výšky úroku konkrétnej pôžičky, konkrétnej nebankovej spoločnosti, doručením na miestnu okresnú prokuratúru v znení ustanovenia § 235 a nasl. Zákona 300/2005 Z.z. Trestného zákona. V texte je potrebné spomenúť číslo "platobného rozkazu" (bežne sa označuje ako "číslo"R"číslo"/"rok"), ktorým sa konkrétny veriteľ domáha konkrétneho nároku. Mala by si ho mať!!! Ak ti nebol doručený, neprevzala si si ho, úkon má istú neplatnosť!! Ďalej je potrebné spomenúť podmienky konkrétnej pôžičky (najlepšie by bolo pripojiť kópiu k návrhu). Taktiež nezabudnúť spomenúť vzniknutú sociálnu situáciu, nezapríčinenú sebou samým, odoslaný "Návrh na odklad exekúcie" príslušnému súdnemu exekútorovi (samozrejme priložiť kópie).

Prospešné by bolo uvedené podanie odovzdať na podateľni miestne príslušnej okresnej prokuratúre, trojmo. Dva krát na podanie a raz na potvrdenie, že prokuratúra prevzala dotyčné podanie.

Ak by vec v skutočnosti bola ďaleko horšia, navrhujem navštíviť právnu poradňu pri každom krajskom súde (je zadara), pokiaľ je to možné, čím skôr. Tam vo veci môžu začať "opravné konanie k vydaniu platobného rozkazu".

Pre krátkosť času, tohto prípadu, zatiaľ len takto. Prípadné konkrétnejšie otázky cestou súkromnej správy.

Držím palec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať