Zavrieť

Porady

MRP - rezerva na dovolenku

Prosím Vás, ako dostanete z MRP podklad na rezervu na nevyčerpanú dovolenku?
Keď si dám zostavu Zoznam dovolenky plus náklady - tak je tam len celková suma a samozrejme to mi účtovníčka nechce zobrať. Musí to byť zozčlenené na mzdové a firemné náklady.

Takže ako to robíte prakticky? Máte nejaké pomocné tabulky? Pomôžte prosím
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    ako to musí byť rozčlenené???
    veď mzdové náklady sú firemné náklady... mne táto zostava vyhovuje.

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    No vieš hrubá mzda sa učtuje na samostnom účte a odvody poisťovniam (ktoré platí zam-eľ) sa účtujú samostatne. Ale aj v JU sa to rozdeluje (mzdové náklady a odvody).
    Monika Kováčová
    No vieš, ale keď vieš náklad na nevyčerpanú dovolenku, vieš aj náklad na odvody...

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    No vieš, ale keď vieš náklad na nevyčerpanú dovolenku, vieš aj náklad na odvody...
    Prosím Ťa a ako to viem?
    Celková suma je 340.790,52 SKK. Poraď
    Monika Kováčová
    Výstupy, Personalistika, Čerpanie dovolenky, vyber predlohu 03Zostatok dovolenk+náhrady.
    Tu budeš mať rozpísané koľko dovolenky má každý zamestnanec a koľko je ku každému zamestnancovi náhrada.
    Odvody ku každej náhrade za dovolenku si vypočítaš: mzda za nevyčerpanú dovolenku x 0,352 (resp. 35,2 % z nákladov na nevyčerpanú dovolenku= 25,2% je soc. poistenie a 10% zdrav. poistenie).

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    7lienka Pozri príspevok
    ako dostanete z MRP podklad na rezervu na nevyčerpanú dovolenku?
    Skuste verziu 6.00.006 z 28.1.2009

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    7lienka Pozri príspevok
    No vieš hrubá mzda sa učtuje na samostnom účte a odvody poisťovniam (ktoré platí zam-eľ) sa účtujú samostatne. Ale aj v JU sa to rozdeluje (mzdové náklady a odvody).
    V JÚ sa rezervy na nevyčerpané dovolenky predsa neúčtujú.

    Emwa je offline (nepripojený) Emwa

    Emwa
    Pekny den,
    citam o tom,ze MRP soft. dokaze vypocitat rezervy na dovolenku.
    Predpokladam, ze len Win verzia. Ja mam sice najnovsiu verziu, ale univerzalnu, viete mi poradit, ci je aj v tejto verzii takato moznost? Zatial som ju nenasla.
    vdaka za radu.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Emwa Pozri príspevok
    Prosim vas, to nikto nerobi v MRP univerzalna verzia ?? velmi by mi to pomohlo. vdaka
    ahoj Emwa,
    tiež robím mzdy v univerzálnej verzii, a neviem o tom, žeby tam bola takáto možnosť, aby Ti program sám vypočítal rezervu na nevyčerpanú dovolenku. Ja som si opísala sama zostatky dovolenky zamestnancov a podľa priemerky za 4.Q 2008 som vypočítala rezervu, pomohla mi aj tabuľka od bei,ktorá je priložená v "Tlačivách", nájdeš ju.
    Lenka

    Emwa je offline (nepripojený) Emwa

    Emwa
    vdaka za odpoved.

    Podarilo sa mi aj dovolat do MRP a "presvedcit" ich, ze to potrebujem vediet.
    Tato funkcia je len vo Win verzii.

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Peknýˇdeň, robím tiež rezervu na nev. dovolenku ale nedarí sa mi. Program mi tak akurát do tabuľky vypísal zostatky dovolenky a percento poistného. To je všetko. Ostatné vyzerá, že je treba vypočítať ručne. Ale za rok 2007 vypočítal program všetko bez problémov sám. Neviete kde je chyba? Mám stiahnutú najnovšiu verziu 6.007. Ďakujem

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    margaretka71 Pozri príspevok
    Peknýˇdeň, robím tiež rezervu na nev. dovolenku ale nedarí sa mi. Program mi tak akurát do tabuľky vypísal zostatky dovolenky a percento poistného. To je všetko. Ostatné vyzerá, že je treba vypočítať ručne. Ale za rok 2007 vypočítal program všetko bez problémov sám. Neviete kde je chyba? Mám stiahnutú najnovšiu verziu 6.007. Ďakujem
    musíš mať vypočítané priemery na dovolenku za IV. štvrťrok 2008
    Výpočet/ priemery na dovolenku agenda - výpočet dovolenkového priemeru
    vo výpl. obdobie 1/09
    Potom si dáš výpl.obdobie 12/2008 výstupy personalistika-rezerva na nevyč. dovolenku

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Ďakujem, už som na to prišla, len som nestihla skôr napísať lebo ma odhlásilo zo systému. Že ma to nenapadlo skôr, no čo už. Zase sme o niečo múdrejší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.