Zavrieť

Porady

daň z predaja nehnutelnosti

Dobrý večer,prosím o radu ako postupovať ak som predala stavebný pozemok v roku 2008 dan treba podať do konca marca ?a kolko je to z predajnej ceny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    jarkel Pozri príspevok
    Dobrý večer,prosím o radu ako postupovať ak som predala stavebný pozemok v roku 2008 dan treba podať do konca marca ?a kolko je to z predajnej ceny?
    Ak myslíš daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti, tak tá je zrušená. Ak myslíš daň z príjmu, tak tá je do 31.3.2009. Daň je 19%

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jarkel Pozri príspevok
    myslím či musím priznať peniaze z predaja pozemku?dík!
    Ak splňaš podmienky oslobodenia tohto príjmu od dane z príjmov tak nie. Pozri si § 9 zákona o dani z príjmov.

    jarkel je offline (nepripojený) jarkel

    jarkel
    velmi tomu nerozumiem ale som vlastníčka domu a záhrady a predala som časť tejto záhrady.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jarkel Pozri príspevok
    velmi tomu nerozumiem ale som vlastníčka domu a záhrady a predala som časť tejto záhrady.
    Ak si bola vlastníčkou pozemku viac ako 5 rokov, potom príjem z predaja je oslobodený od platenia dane, a nevzniká ani povinnosť z tohot dôvodu podávať daňové priznanie.

    jarkel je offline (nepripojený) jarkel

    jarkel
    Dakujem za radu som majitelka 3 roky tak treba priznanie podať a viete čo je k tomu treba a aký to má postup?

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    Viete mi poradiť, čo je pravdy na tom, že ak niekto predá pozemok, ktorý získal darovaním v roku 2008 a v tomto roku ho aj predal, podáva daňové prizhnanie, ale vraj neuvedie sumu, za ktorý pozemok predal. Vraj je predmetom zdanenia suma rozdielu, za aký by pozemok kúpila (ohodnotené znalcom), a za akú ho predala. Táto informácia je z daňového úradu. Prosím Vás, vie mi niekto potvrdiť, či je to pravda? Vďaka

    daň z predaja nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.