Zavrieť

Porady

PN - tlačivo

Prosím Vás aký dátum mám uvieť na Potvrdení o dočasnej PN v časti Potvrdenie zamestnávateľa v bode 4. Zamestnanec pred vznikom dočasnej PN naposledy pracoval ak:
1. je neschopný práce od 07.01.2009
2. 06.01.2009 bol štátny sviatok a nepracoval a od 23.12.2008 čerpal dovolenku?

Mám dať dátum 06.01.2009 alebo 22.12.2008?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Myslím si, že by tam mal byť dátum 6.1. Pre SP je dôležitý počet kalendárnych dní poistenia v mesiaci a po 10 dni PN sa ďalšia PN započítava v evidenčnom liste dôchodkového poistenia do kalendárnych dní vylúč.dôb.
    Ak zamestnanec čerpal dovolenku v čase pred nástupom na PN, bol riadnym zamestnancom, nebol odhlásený z SP.

    Ale opravte ma, ak sa mýlim.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    danushka Pozri príspevok
    Myslím si, že by tam mal byť dátum 6.1. Pre SP je dôležitý počet kalendárnych dní poistenia v mesiaci a po 10 dni PN sa ďalšia PN započítava v evidenčnom liste dôchodkového poistenia do kalendárnych dní vylúč.dôb.
    Ak zamestnanec čerpal dovolenku v čase pred nástupom na PN, bol riadnym zamestnancom, nebol odhlásený z SP.

    Ale opravte ma, ak sa mýlim.
    Vychádzam z toho, že v "potvrdení ..." sa prerušenie poistenia uvádza v inom bode....
    Toto je iba údaj, že kedy naposledy pracoval... všetky údaje musia zodpovedať skutočnosti (tak je to dole napísané) a zamestnávateľ to podpisom potvrdzuje...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danushka Pozri príspevok
    Myslím si, že by tam mal byť dátum 6.1. Pre SP je dôležitý počet kalendárnych dní poistenia v mesiaci a po 10 dni PN sa ďalšia PN započítava v evidenčnom liste dôchodkového poistenia do kalendárnych dní vylúč.dôb.
    Ak zamestnanec čerpal dovolenku v čase pred nástupom na PN, bol riadnym zamestnancom, nebol odhlásený z SP.

    Ale opravte ma, ak sa mýlim.
    Ja by som tam tiež napísala 6.1.09 - sviatok.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veronikasad Pozri príspevok
    Ja by som tam tiež napísala 6.1.09 - sviatok.
    Podľa mňa by si klamala ... a je ten údaj vlastne dôležitý pre nejaký výpočet

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katy a R Pozri príspevok
    Podľa mňa by si klamala ... a je ten údaj vlastne dôležitý pre nejaký výpočet
    Myslím že nie, ak je odmeňovaný mesačnou mzdou, patrí mu za tento deň mzda a keď je odmeňovaný časovou, náhrada mzdy. Píšem tam vždy posledný pracovný deň pred začiatkom PN, a ak čerpá dovolenku alebo je sviatok tak to tam napíšem a ešte mi to ani raz nevrátili.
    Na výpočet dávky to nemá žiadny vplyv, iba ak by tam bolo neplatené volno alebo absencia. RLFO s oznámením o prerušení sa v SP nemusí dostať včas do tej "správnej" kancelárie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.