Zavrieť

Porady

exekucia na obchodny podiel

Prosim vie mi niekto poradit,exekutor poslal exekucny prikaz na obchodny podiel spolocnika v s.r.o. ,vypocitala som ho takto
ucet 710 minus dan 19% ,a percentualne z vysky splateneho ZI ale neviem ci do tej exekucie spada aj splatene ZI? Alebo ako ho mam vypocitat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajka 60 Pozri príspevok
    Prosim vie mi niekto poradit,exekutor poslal exekucny prikaz na obchodny podiel spolocnika v s.r.o. ,vypocitala som ho takto
    ucet 710 minus dan 19% ,a percentualne z vysky splateneho ZI ale neviem ci do tej exekucie spada aj splatene ZI? Alebo ako ho mam vypocitat?
    Pozor obchodný podiel spoločníka nie je iba podiel na hospodárskom výsledku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajka 60 Pozri príspevok
    a ako sa mam k tomu dopracovat?
    Treba určiť hodnotu celej spoločnosti, resp. sumu aktív (všetkého majetku) a z toho rátať podiel spoločníka. Túto hodnotu máš aj v súvahe, hneď prvý riadok.

    kajka 60 je offline (nepripojený) kajka 60

    kajka 60
    prosim ta mozes mi poradit ze preco sa tam zapocitavaju len aktiva a pasiva nie?konatel nesuhlasi s tym co som vypocitala lebo obchodny podiel podla obchodneho zakonnika predstavuje suhrn majetkovych prav a zavazkov tak chce aby som od toho odpocitala zavazky myslis ze to mozem?

    kajka 60 je offline (nepripojený) kajka 60

    kajka 60
    Ja teda neviem ako tu radia ale poradili mi poriadnu chobotinu s tou exekuciou na obchodny podiel,ze sa vypocita len zo sumy aktiv nasla som potom starsie odpovede aj od toho co mi poradil a vypocita sa to zo suvahy riadku 66 vlastneho imania tak ako radia.pekny vecer hlavne ze som to uz poslala exekutorovi

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kajka 60 Pozri príspevok
    Ja teda neviem ako tu radia ale poradili mi poriadnu chobotinu s tou exekuciou na obchodny podiel,ze sa vypocita len zo sumy aktiv nasla som potom starsie odpovede aj od toho co mi poradil a vypocita sa to zo suvahy riadku 66 vlastneho imania tak ako radia.pekny vecer hlavne ze som to uz poslala exekutorovi

    neverím vlastnému oku.
    Keby si dodržiavala Etiketu Porady, tak by si najprv hľadala ...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajka 60 Pozri príspevok
    prosim ta mozes mi poradit ze preco sa tam zapocitavaju len aktiva a pasiva nie?konatel nesuhlasi s tym co som vypocitala lebo obchodny podiel podla obchodneho zakonnika predstavuje suhrn majetkovych prav a zavazkov tak chce aby som od toho odpocitala zavazky myslis ze to mozem?
    Tak kajka 60, z tejto tvojej otázky viem, že nemáš ani páru o podvojnom účtovníctve, a duplom nie o aktívach a pasívach. Inak by si sa nepýtala takú chobotinu (citát od teba). Ale vedela by si, že pasíva sú zdroje krytia aktív. Príjemný večer prajem.

    P.S. Vieš existuje také porekadlo, že občas aj tesár si utne prst. Takže nikto nie je neomylný.

    kajka 60 je offline (nepripojený) kajka 60

    kajka 60
    chcem sa ospravedlnit za blbu otazku a nemiestnu poznamku ale tak to dopadne ked cloveka cely den nervuju,ja viem co su A a P ,ale neviem preco som sa spytala tak blbo pekny den

    exekucia na obchodny podiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.