Zavrieť

Porady

zapal nosovych dutin

cavte

vie niekto poradit dake recepty na vyliecenie nosovych dutin?
mam s tym dlhsie problemy,.....

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    u ORL doktora si bol?

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    dcéra s tým mala dlhé roky problémy, ale pomohla nám až návšteva u ORL, kde jej spravili malý operačný zákrok, aby neostávali hlieny v nosných dutinách a od tej doby je po probléme. Dcera vyskúšala aj Vincentku do nosa, naparovanie bylinkami, ale moc to nepomáhalo. takže tiež odporúčam návštevu ORL.

    OKAA je offline (nepripojený) OKAA

    žena OKAA
    Aúúúú,poradit neviem,ale viem ako MOC to je bolestivé.Mala som to raz a nechcela by som to už zažit!Bolela ma hlava,nos,pod očami,až po lícne kosti.Tá bolest bola taká intenzívna a než mi zabrali antibiotiká,som si niečo vytrpela.Mala som velmi silný zápal.....no,neprajem nikomu

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Rady a odporúčania

    Zvlhčovanie
    • podľa odborníkov ide o najlepší spôsob, ako podporiť fungovanie riasiniek v nosových trubiciach
    • uľahčuje sa tak prietok hlienu a uvoľňovanie dutín
    • dvakrát denne by ste si mali dožičiť dlhšiu horúcu sprchu alebo pravidelne inhalovať.

    „Núdzová“ inhalácia
    • ak vám upchatý nos prekáža na pracovisku, uvarte si kávu, čaj alebo polievku
    • uvoľní sa vám, keď zacloníte hrnček rukami a vdýchnete paru z nápoja
    • samozrejme, teplá sprcha alebo inhalácia predstavujú lepšiu metódu, ale v núdzi vám pomôžu aj horúce tekutiny.

    Zvlhčovanie prostredia
    • rovnako dôležité je zvlhčovanie vzduchu v miestnosti, kde sa zdržiavate
    • postavte si k posteli zvlhčovač vzduchu a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie
    • nezabudnite raz týždenne zvlhčovač poriadne umyť, aby sa v ňom neusadili plesne.

    Preplachovanie nosa
    • použite na to fyziologický roztok kuchynskej soli, prípadne rozmiešajte v dvoch pohároch vody lyžičku
    kuchynskej soli (0,9-percentný roztok chloridu sodného) a štipku jedlej sódy
    • roztok nalejte do skúmavky, zakloňte hlavu, jednu nosovú dierku si stlačte a druhou dierkou vdychujte zmes
    • potom si vyčistite nos a procedúru zopakujte s druhou dierkou.

    Veľa tekutín
    • ak trpíte na sínusitídu, mali by ste dbať na dostatočný príjem tekutín
    • môžete piť studené aj teplé nápoje
    • týmto spôsobom dochádza k rozrieďovaniu hlienu a k jeho odtoku
    • vhodné sú aj bylinkové čaje, napríklad zo senovky (Trigonella), kôpru, anízu alebo šalvie.
    Čistenie nosových dierok
    • pri čistení nosa si musíte každú dierku vyčistiť osobitne
    • pri prudkom vydychovaní oboma dierkami naraz by sa totiž vo vedľajších nosových dutinách a v hrdle vytváral príliš veľký tlak, ktorý by mohol spôsobiť otvorenie ústia zvukovodu a zapríčiniť prienik baktérií do ústnej dutiny.
    Zabudnite na dobrú výchovu a pokojne smrkajte
    • smrkanie napomáha odtok hlienu z vedľajších nosových dutín do hrtana.
    Lieky vysušujúce dutiny
    • účinné sú aj voľne dostupné lieky, ktoré znižujú opuch slizníc a sťahujú cievy
    • v dutinách sa následne zníži tlak a zlepšuje priechod vzduchu
    • o užívaní týchto prípravkov sa poraďte s lekárom.
    Jedzte pikantné jedlá
    • určité druhy korenín zlepšujú stav dutín a zmierňujú ťažkosti.
    Cesnak
    • obsahuje rovnakú chemickú zložku ako lieky na zriedenie hlienov.
    Chren
    • sťahuje sliznicu a urýchľuje odtok hlienu.
    Čili (kajenské korenie)
    • obsahuje kapsaicín, látku, ktorá stimuluje nervové vlákna a pôsobí ako prirodzený prostriedok zlepšujúci prekrvenie tkanív.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Môj manžel máva zápal dutín tak raz za 2 roky, keďže je diabetik namiesto antibiotik vyberie balenie kalciových injekcií . K tomu zapája nastrúhaný zemiak zabalený do šatky /ozaj veľmi úćinné /a inhalácia harmančeka. Zápal rýchlo ustúpi.

    werkaaa je offline (nepripojený) werkaaa

    werkaaa
    ja ked mavam zapalene dutiny, boli ma cele celo najma medzi ocami, tak mi pomaha ked si nahrejem na panvici sol, ja pouzivam morsku kupenu v potravinach, ale myslim ze staci aj klasicka, taku teplu ju dam do bavlnenej ponozky a tak si to prikladam na bolave miesta
    po par dnoch mam sice celo totalne suche a dost sa mi tam supe koza, ale pomaha to
    bola som totiz uz 2-krat u ORL a to prepchavanie by som viackrat zazit uz nechcela
    snad to pomoze

    BETYS je offline (nepripojený) BETYS

    BETYS
    Podľa východnej medicíny všetky choroby pochádzajú z hrubého čreva. Ako prvá je potrebná očista. Dutiny úzko súvisia s pľúcami a hrubým črevom - podľa pentagramu.
    Naposledy upravil Chobot : 16.02.09 at 09:10

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    Mojej dcére poradila alergologička preplachovať dutiny a kloktať morskou soľou každý den, aj ked jej nič nieje

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Môj syn mal silný zápal dutín pomohol mu eukaliptový olej dostať ho v lekárni naparovala som ho dva krát do dňa i lekárka bola prekvapená ako rýchlo mu choroba ustúpila.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja som pisala sem temu,teraz neviem celkom presne nazov ale zhruba:

    chripka a choroby z prechladnutia,tak nejak som to definovala,skuste si robit tie vodovo olejove bandaze na noc,prikladanim na dutiny,to je stopercentna pomoc,ale musi sa to robit pravidelne a mat trpezlivost.to upchatie sa povoli.

    vyborny je ale aj solux.nahrievanie nad infracervenymi ziaricmi je super na upchate dutiny-to pouzivam bezne.je to lepsie ako naparovanie nad vriacim odvarom,lebo je to suche teplo a neobarite si z vnutra sliznice.

    suhlasim aj s tym vyplachovanim morskou solou vo vode.a dobry je aj zohriaty ovos zabalit do handricky a to si prikladat na miesta,kde je to upchate.

    shrak_EU je offline (nepripojený) shrak_EU

    Kto ? shrak_EU
    Ano máš pravdu je to velmi neprijemne ! Najlepšie by bolo zajst ku krčnemu doktoroy a zistit , že v akom štadiu to máš a či je potrebne dutiny prepychnut ??? A ak doktor povie , že je potrebne tie dutiny prepychnut tak si ich daj prepychnut sice je to bolestíve , ale ked to máš už dlho a nevieš sa toho zbavit tak je to asi najlepšia cesta sice jedna z tych bolestivých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.