Zavrieť

Porady

mam podat za rok 2008 DP?

Zdravim. OD januara do marca som bola zamestnana, od marca do maja na PN a od maja do decembra na MD. Mam podavat za rok 2008 DP? Ake potvrdenia budem potrebovat? Rata sa aj PN-ka ako prijem?
Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

denisamka Pozri príspevok
Zdravim. OD januara do marca som bola zamestnana, od marca do maja na PN a od maja do decembra na MD. Mam podavat za rok 2008 DP? môžeš požiadať do 15.2.09 posledného zamestnávatela u ktorého si si uplatnovala odpoč.položku o ročné zúčtovanie, inak záleží od výšky príjmu, no ak si odviedla dan, tak je výhodné podať DP Ake potvrdenia budem potrebovat? potvrdenie o zdanitelnej mzde Rata sa aj PN-ka ako prijem? nie je to zdanitelný príjem, t.j. nejde do DP
Dakujem za kazdu radu.
iba ak by si manžel uplatnoval na teba nezdan.čiastku, tak aj nemocenské a náhrada príjmu za prvých 10dní PN + materské, príp. ošetrovné sa ráta do tvojho vlastného príjmu
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

a matersku tiez nedavam do Dp? Ako prijem sa to berie iba v tom pripade, ak by si manzel chcel uplatnit aj na mna odpoc. polozku? Ak by som ja podavala DP a aj manzel uplatnoval odp. polozku na mna, na Du sa to nebude zdat divne, ze su rozdielne vysky prijmov? Manzel bude potrebovat aj dajake potvrdenie o vyske materskej?
Diky moc
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

denisamka Pozri príspevok
a matersku tiez nedavam do Dp? Ako prijem sa to berie iba v tom pripade, ak by si manzel chcel uplatnit aj na mna odpoc. polozku? Ak by som ja podavala DP a aj manzel uplatnoval odp. polozku na mna, na Du sa to nebude zdat divne, ze su rozdielne vysky prijmov? Manzel bude potrebovat aj dajake potvrdenie o vyske materskej?
Diky moc
Materská nie je zdaniteľným príjmom, je to nemocenská dávka, a preto ju neuvádzaš do daňového priznania (alebo jej výšku nedokladuješ pre ročné zúčtovanie dane)
Pre účely odpočitateľnej položky, ktorú si môže manžel na Teba uplatniť, sa do príjmu materské započítava. Manželovi nebude potrebné potvrdenie o materskej, stačí keď do žiadosti o ročné zúčtovanie vypíše výšku Tvojho príjmu. Na DÚ nemôže byť nikomu nič "divné" - lebo dodržiavate len to, čo píše zákon.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Dakujem velmi pekne. Uz chapem, ako to treba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denisamka Pozri príspevok
Zdravim. OD januara do marca som bola zamestnana, od marca do maja na PN a od maja do decembra na MD. Mam podavat za rok 2008 DP? Ake potvrdenia budem potrebovat? Rata sa aj PN-ka ako prijem?
Dakujem za kazdu radu.
Ak si mala za obdobie 1-3/08 zrazenú daň, máš nárok na odpočitatelnú položku za celý rok 2008 a ak požiadaš zamestnávatela o RZD alebo sama podáš daňové priznanie, daň ti DU vráti.
0 0
evareva evareva

evareva je offline (nepripojený) evareva

Manžel zamestnáva jedného chlapca na dohodu o prac. činnosti. podpísal vyhlásenie, Môžeme mu urobiť RZD alebo si musí podať sám DP?
Príjem mal len za 12/2008 a to v hrubom 8150,- Sk. Musí podať DP?
(Ešte sme sa v podnikaní nerozbehli tak, aby sme mohli zaplatiť účtovníčku, ktorá by to vedela a ja pracujem v inej oblasti a nevyznám sa, aj keď na porade hľadám.)
Ďakujem za odpoveď
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evareva Pozri príspevok
Manžel zamestnáva jedného chlapca na dohodu o prac. činnosti. podpísal vyhlásenie, Môžeme mu urobiť RZD alebo si musí podať sám DP?
Príjem mal len za 12/2008 a to v hrubom 8150,- Sk. Musí podať DP?
(Ešte sme sa v podnikaní nerozbehli tak, aby sme mohli zaplatiť účtovníčku, ktorá by to vedela a ja pracujem v inej oblasti a nevyznám sa, aj keď na porade hľadám.)
Ďakujem za odpoveď
Môžeš mu urobiť RZD.
0 0
evareva evareva

evareva je offline (nepripojený) evareva

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Môžeš mu urobiť RZD.
Veľmi pekne ďakujem
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Ked zamestnankyna bola na rd, 2,5 mesiaca robila a potom na md. Ona do svojho dp si dava ako prijem len 2,5 mesiaca, co pracovala a jej manzel do dp: vsetky tri prijmy alebo len za md a pracu? Diky
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

denisamka Pozri príspevok
Ked zamestnankyna bola na rd, 2,5 mesiaca robila a potom na md. Ona do svojho dp si dava ako prijem len 2,5 mesiaca, co pracovala a jej manzel do dp: vsetky tri prijmy alebo len za md a pracu? Diky
Manžel dáva príjem,MD. Rodičovský príspevok do príjmu nejde.
0 0
Anka z KE Anka z KE

Anka z KE je offline (nepripojený) Anka z KE

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu s daňovým priznaním:
Moja dcéra nastupovala v júli 08 na MD, do konca júna pracovala - odvádzala preddavky na daň a zároveň si uplatňovala daňový bonus na syna z prvého manželstva. Na narodenú dcéru si od júla uplatňuje daňový bonus jej terajší manžel.
1.Môže si manžel uplatniť bonus aj na jej syna žijúceho v spoločnej domácnosti za obdobie, keď bola na MD?
2.Má si uplatniť vo svojom DP za seba nezdaniteľnú časť na daňovníka za celý rok, alebo len za kalendárne mesiace, ktoré odpracovala? A manžel si uplatní za kalendárne mesiace , keď bola na MD?
3.Patrí do vlastných príjmov manželky pre účely DP príspevok zamestnávateľa zo sociálneho fondu pri príležitosti narodenia dieťaťa?
Vopred ďakujem za rady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anka z KE Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu s daňovým priznaním:
Moja dcéra nastupovala v júli 08 na MD, do konca júna pracovala - odvádzala preddavky na daň a zároveň si uplatňovala daňový bonus na syna z prvého manželstva. Na narodenú dcéru si od júla uplatňuje daňový bonus jej terajší manžel.
1.Môže si manžel uplatniť bonus aj na jej syna žijúceho v spoločnej domácnosti za obdobie, keď bola na MD?
2.Má si uplatniť vo svojom DP za seba nezdaniteľnú časť na daňovníka za celý rok, alebo len za kalendárne mesiace, ktoré odpracovala? A manžel si uplatní za kalendárne mesiace , keď bola na MD?
3.Patrí do vlastných príjmov manželky pre účely DP príspevok zamestnávateľa zo sociálneho fondu pri príležitosti narodenia dieťaťa?
Vopred ďakujem za rady.
1. áno
2. má nárok na celú NČ za rok
3. patrí
0 0
Anka z KE Anka z KE

Anka z KE je offline (nepripojený) Anka z KE

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte kvôli upresneniu:
Keď si ona uplatní celú NČ, jej manžel si ju už nebude uplatňovať?
vďaka.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anka z KE Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte kvôli upresneniu:
Keď si ona uplatní celú NČ, jej manžel si ju už nebude uplatňovať?
vďaka.
Manžel i manželka si uplatnia NČ každý sám na seba a manžel si môže okrem toho uplatniť na manželku NČ vo výške rozdielu jej príjmu, kde sa počíta i materská a výškou NČ.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ahojte poradaci. Pripajam sa s otazkou na tuto temu.
Tiez som minuly rok bola zamestnana do juna, potom som bola cca 3 tyzdne PN a nasledne nastupila na MD. Idem si robit tiez DP. Ale s partnerom nie sme zobrati, ael zijeme spolu v domacnosti, mame dcerku. On si co moze dat do DP? Je zamestnany. Dakujem velmi pekne.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Poradi niekto? Dakujem.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

lorelei Pozri príspevok
Ahojte poradaci. Pripajam sa s otazkou na tuto temu.
Tiez som minuly rok bola zamestnana do juna, potom som bola cca 3 tyzdne PN a nasledne nastupila na MD. Idem si robit tiez DP. Ale s partnerom nie sme zobrati, ael zijeme spolu v domacnosti, mame dcerku. On si co moze dat do DP? Je zamestnany. Dakujem velmi pekne.
Ak si si neuplatnovala DB na dieťa, resp. za mesiace, ktoré si si neuplatnovala DB na dieťa, si môže uplatniť DB na dieťa on, ak mal zdanitelné príjmy za rok aspon vo výške 6-násobku min.mzdy. Na teba nič, musela by si byť manželka.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Brčko , dakujem velmi pekne. Tebe som uz hadam aj dlznickou, aj pri MD si mi pomahala, aj ked mi to nevyslo na DNP, lebo som rodila predcasne, ale uz som zase mudrejsia. Dakujem este raz.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte, ked som mala okrem prijmu zo zavislej činnosti aj prijem z DoVP, mam si podať DP, alebo požiadať o RZD. Vrati sa mi dan z prijmu z DoVP? Prijem bol do 5 tis. SK Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte, ked som mala okrem prijmu zo zavislej činnosti aj prijem z DoVP, mam si podať DP, alebo požiadať o RZD. Vrati sa mi dan z prijmu z DoVP? Prijem bol do 5 tis. SK Dakujem.
Ak tvoj príjem zo závislej činnosti po odpočítaní poistneho nepresiahol NČZD za rok 2008, pri podaní DP ti DU vráti aj zrazenú zrážkovú daň, alebo časť z nej. Nie je to možné pri RZD u zamestnávateľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať