Zavrieť

Porady

zaokrúhľovanie DPH od 1.1.2009 v EUR

Ahojte! Potrebujem od Vás názor ako zaokrúhľovať od 1.1.2009 po prechode na euro. V zákone o DPH stojí, že DPH sa má zaokrúhľovať do 0,05 Sk dolu a od 0,05 Sk vrátane nahor. Ako je to ak vystavím faktúru a vyjde mi DPH trebárs 14,07 EUR? Zaokrúhľuje sa vôbec DPH od 1.1.2009 alebo sa nezaokrúhľuje sa vôbec. Zdá sa mi, že je tu diera, na ktorú sa zabudlo. Môžem to zaokrúhliť na 14,1 EUR alebo to musím nechať tak, a nič nezaokúhľovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Žiadna diera tu nie je a nezabudlo sa na to. Je to riešené v Generálnom zákone. Zaokrúhľuje sa tak ako doteraz - matematicky. Suma do 0,005 € na najbližší eurocent nadol a od 0,005 € vrátane nahor.
    Aby som sa teda doplnila - ide presne o Vyhlášku MF SR z 27. februára 2008 v § 20.
    Naposledy upravil alušik : 29.01.09 at 05:38

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    V zákone o DPH stojí, že DPH sa má zaokrúhľovať na dve desatinné miesta do 0,005 Sk dolu a od 0,005 Sk vrátane nahor. Zabudla si jednu nulu. (§26 ods.3)
    Naposledy upravil jana007 : 29.01.09 at 05:39 Dôvod: doplnenie

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    alušik Pozri príspevok
    Žiadna diera tu nie je a nezabudlo sa na to. Je to riešené v Generálnom zákone. Zaokrúhľuje sa tak ako doteraz - matematicky. Suma do 0,005 € na najbližší eurocent nadol a od 0,005 € vrátane nahor.
    Aby som sa teda doplnila - ide presne o Vyhlášku MF SR z 27. februára 2008 v § 20.
    A ja doplním: Z.z. 465/2008 čl. III. ods. 7, 8 etc.

    Jano

    libka1 je offline (nepripojený) libka1

    libka1
    Ahojte. Možno blbá otázka, ale zle nám funguje softwér, nastavujú nám ho v zahraničí a nestačí im že sa má zaokrúhľovať podľa zákona, chcú počuť odôvodnenie prečo sa zaokrúhľuje. Na prvý pohľad sa mi to zdalo jednoduché, ale keď som začala smoliť list tak som zistila že to neviem polopatisticky vysvetliť... Aký je Váš názor? Ďakujem za všetky podnety vopred :-)

    zaokrúhľovanie DPH od 1.1.2009 v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.