Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Dobrý deň,

prosím Vás, vedeli by ste mi objasniť výpočet nároku dovolenky - rozdiel nároku na pomernú časť dovolenky a dovolenky za odpracované dni u pracovníka ( nárok na 20 dní dovolenky ), ktorý je zamestnaný od 11/2007 a pracovný pomer mu končí:
1. 31.01.2009
2. 28.2.2009
3. 31.03.2009
Ak tento zamestnanec čerpal v januári 5 dní dovolenky, ako by ste to riešili v jednotlivých prípadoch?
Aj keď som si prečítala ZP aj Vaše odpovede pri iných otázkach, stále mi to nie je celkom jasné.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vasana Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás, vedeli by ste mi objasniť výpočet nároku dovolenky - rozdiel nároku na pomernú časť dovolenky a dovolenky za odpracované dni u pracovníka ( nárok na 20 dní dovolenky ), ktorý je zamestnaný od 11/2007 a pracovný pomer mu končí:
    1. 31.01.2009
    2. 28.2.2009
    3. 31.03.2009
    Ak tento zamestnanec čerpal v januári 5 dní dovolenky, ako by ste to riešili v jednotlivých prípadoch?
    Aj keď som si prečítala ZP aj Vaše odpovede pri iných otázkach, stále mi to nie je celkom jasné.

    Ďakujem.
    1. má nárok na dovolenku za odpracované dni -1/12 za odpracovaných 21 dní
    2. rovnako na D za odpracované dni - na 2/12
    3. na PČ D za KR - 3/12 z ročného nároku
    Samozrejme píšem o D na rok 2009.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- sig -->

    vasana je offline (nepripojený) vasana

    vasana
    Ďakujem.
    Ešte možno primitívna otázka, ale sviatok a dovolenka sa pri výpočte nároku na dovolenku za odpracované dni tiež chápu ako odpracované dni ( ak mal v januári 5 dní dovolenku a 2 x sviatok )?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vasana Pozri príspevok
    Ďakujem.
    Ešte možno primitívna otázka, ale sviatok a dovolenka sa pri výpočte nároku na dovolenku za odpracované dni tiež chápu ako odpracované dni ( ak mal v januári 5 dní dovolenku a 2 x sviatok )?
    Áno.

    Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

    Ella11
    Prosím o radu. Je možné čerpať 1/2 dňa dovolenky? A musí si vybrať 2x 1/2 dňa v jednom mesiaci?
    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ella11 Pozri príspevok
    Prosím o radu. Je možné čerpať 1/2 dňa dovolenky? A musí si vybrať 2x 1/2 dňa v jednom mesiaci?
    Ďakujem.
    AK s tým zamestnáv. súhlasí, teoreticky je možné čerpať aj menej ako 1 deň.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    na koľko dní D bude mať pracovník nárok , ak PP začal 12.1.09 a má dohodnutý PP na dobu určitú do 12.4.2009. ( zákl.výmeru má 20 dní)

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Na koľko dní dovolenky má nárok zamestnanec v PP od 5.11.2008 do 22.1.2009, keď na rok má nárok na 20 dní?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Donda Pozri príspevok
    Na koľko dní dovolenky má nárok zamestnanec v PP od 5.11.2008 do 22.1.2009, keď na rok má nárok na 20 dní?
    Za rok 2008 na 1/12 z 20 dní, a v roku 2009 rovnako 1/12.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Ďakujem, to som sa už dočítala v ZPv § 105, nie je mi len jasné ak je 1/12 z 20 dní 1,67, môžem to brať tak, že zamestnanec má nárok na 1 a pol dňa za r.2008 a 1 a pol dňa za rok 2009?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    na koľko dní D bude mať pracovník nárok , ak PP začal 12.1.09 a má dohodnutý PP na dobu určitú do 12.4.2009. ( zákl.výmeru má 20 dní)
    Na 2/12 z ročného nároku, ide o PČ dovolenky za kalendárny rok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Donda Pozri príspevok
    Ďakujem, to som sa už dočítala v ZPv § 105, nie je mi len jasné ak je 1/12 z 20 dní 1,67, môžem to brať tak, že zamestnanec má nárok na 1 a pol dňa za r.2008 a 1 a pol dňa za rok 2009?
    Áno.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Tweety Pozri príspevok
    Na 2/12 z ročného nároku, ide o PČ dovolenky za kalendárny rok.
    prečo 2 dni? NIe je mi to celkom jasné. - už viem, § 102

    Vychádza to 3,33 tzn. 3,5 dňa alebo môžem dať 4?
    Naposledy upravil janaGT : 04.02.09 at 08:17

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.