Zavrieť

Porady

Os.spotreba alebo pôžička

Poslala som svojmu partnerovi na os. účet väčšiu sumu peňazí z podnik.účtu a teraz neviem čo s tým,môžem to dať do osobnej spotreby? Alebo musím urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a zapísať to do záväzkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    sklenkova
    Poslala som svojmu partnerovi na os. účet väčšiu sumu peňazí z podnik.účtu a teraz neviem čo s tým,môžem to dať do osobnej spotreby? Alebo musím urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a zapísať to do záväzkov.
    Ivka, urob si príjmový pokladničný doklad, že ti ich vrátil ako mylnú platbu! Zbytočne by si si komplikovala život! A nezapísala by si to do záväzkov, ale do pohľadávok, keďže tú sumu si poslala ty a nie on!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    Poslala som svojmu partnerovi na os. účet väčšiu sumu peňazí z podnik.účtu a teraz neviem čo s tým,môžem to dať do osobnej spotreby? Alebo musím urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a zapísať to do záväzkov.
    Ak vedieš JÚ účtovala by som to ako osobnú spotrebu. Ak PÚ napíš doplním

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    evina
    Ak vedieš JÚ účtovala by som to ako osobnú spotrebu. Ak PÚ napíš doplním
    Evi, Kika vedie JÚ.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ja by som to nekomplikovala zmluvou o pôžičke. Ak vedieš JU, najjednoduchšie je to dať ako osobnú potrebu. Ale súhlasím aj z riešením, ktoré písala ondejvla.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Oba sú možné riešenia. Ale ja by som to tiež radšej riešila osobnou spotrebou.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Takže je to v poriadku keď to vyriešim os.spotrebou, len som sa zlakla lebo na internete vidím, že je tam uvedené jeho meno a že to bude podozrivé.Keď som min.rok poslala svojej dcére 10000,-,že som to mala urobiť ako pôžičku, bola mimo tak som jej prispela(vyjadrenie daňováčky,ktorá robila kontrolu partnerovi a hneĎ pozrela aj mňa-pokutu mi nedala,ale povedala ,že z tohto účtu nemôžem dávať peniaze ani svojej dcére!)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    Takže je to v poriadku keď to vyriešim os.spotrebou, len som sa zlakla lebo na internete vidím, že je tam uvedené jeho meno a že to bude podozrivé.Keď som min.rok poslala svojej dcére 10000,-,že som to mala urobiť ako pôžičku, bola mimo tak som jej prispela(vyjadrenie daňováčky,ktorá robila kontrolu partnerovi a hneĎ pozrela aj mňa-pokutu mi nedala,ale povedala ,že z tohto účtu nemôžem dávať peniaze ani svojej dcére!)
    0

    problém totiž nevzniká Tebe ako zaúčtovať, ale tej druhej strane o aký príjem sa jedná z jeho strany. Ak tam je vidieť to meno, riešila by som to tým príjmovým dokladom ako píše ondrejvlja, a potom si niekedy neskôr daj osobnú spotrebu z pokladne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tak keď to neprekáža Tebe ani tomu druhému, tak nie je problém s osobnou spotrebou.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak požičiaš peniažky dobrému človeku a bude ti ich vraciať na tvoj účet, urobte zmluvu o pôžičke . Budeš mať tak doklad kvôli daňovákom..... že to je nezdaniteľný príjem - vrátenie pôžičky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.