Zavrieť

Porady

Náklady týkajúce sa r. 2007

V júni 2008 mi došiel dobropis od zahraničného dodávateľa k nákladom 2007( jednoducho dodávateľ a náš predajca sa v júni 2008 dohodli na tom, že nám bude poskytnutá zľava za rok 2007).
Keďže v roku 2007 nebola na to účtovaná dohadná položka, ako by ste to riešili? Dodatočné DP k DzPO 2007, alebo by ste dobropis nechali v roku 2008 a daň z príjmu by tým bola odvedená v roku 2008/a nie 2007- v roku kt. sa zľava týka/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dzenita Pozri príspevok
    V júni 2008 mi došiel dobropis od zahraničného dodávateľa k nákladom 2007( jednoducho dodávateľ a náš predajca sa v júni 2008 dohodli na tom, že nám bude poskytnutá zľava za rok 2007).
    Keďže v roku 2007 nebola na to účtovaná dohadná položka, ako by ste to riešili? Dodatočné DP k DzPO 2007, alebo by ste dobropis nechali v roku 2008 a daň z príjmu by tým bola odvedená v roku 2008/a nie 2007- v roku kt. sa zľava týka/
    Dobropis sa účtuje do obdobia, kedy bol vystavený. Takže všetko v roku 2008.

    dzenita je offline (nepripojený) dzenita

    dzenita
    Ďakujem, súhlasím mňa však trápi aj daňový pohľad: náklad (mínusom)vecne a časovo súvisiaci s rokom 2007, na ktorý nebola v roku 2007 vytvorená rezerva

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dzenita Pozri príspevok
    Ďakujem, súhlasím mňa však trápi aj daňový pohľad: náklad (mínusom)vecne a časovo súvisiaci s rokom 2007, na ktorý nebola v roku 2007 vytvorená rezerva
    Aj daňovo vysporiadať v r. 2008.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dzenita Pozri príspevok
    Ďakujem, súhlasím mňa však trápi aj daňový pohľad: náklad (mínusom)vecne a časovo súvisiaci s rokom 2007, na ktorý nebola v roku 2007 vytvorená rezerva
    Ak by ste boli vedeli v roku 2007, že existuje dohoda o poskytnutí nevyfakturovaných zliav, museli by ste o nich účtovať, ale v tomto prípade, také dohody v roku 2007 ešte neboli, takže nebolo o čom účtovať.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Tweety Pozri príspevok
    Ak by ste boli vedeli v roku 2007, že existuje dohoda o poskytnutí nevyfakturovaných zliav, museli by ste o nich účtovať, ale v tomto prípade, také dohody v roku 2007 ešte neboli, takže nebolo o čom účtovať.
    Ak by ste mali nejakú dohodu o tom, že Vám tú zľavu poskytne do podania DP za rok 2007, tak by si o tom vedela a účtovala by si dohadné...Keďže si nevedela, lebo sa dohodli až v polovici roka nemohla si účtovať. je to obhájiteľné.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Mám tiež jeden prípad, keď mám tzv. "podmienenčný" rabat z obratu, a to v tom prípade, ak odberateľ zaplatí všetky záväzky r. 2008, do 15.02.2009, tak mu dodávateľ poskytne rabat v určitej výške.
    V účtovnej jednotke ešte teraz nevedia, či to uhradia. Takže som ich len upozornila na možnú tvorbu dohadných položiek /a tým zníženie nákladov/, a to v tom prípade ak do podania DP za rok 2008 uhradia tieto záväzky, budem účtovať aj o rabate, teda bude jasné, že ho dostanú.
    Ak do 15.02.09 nezaplatia, nebudem o ňom účtovať v roku 2008.

    Náklady týkajúce sa r. 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.