Zavrieť

Porady

Úroky

Dobrý deň, mám na vás dopyt. Ako postupovať, ak boli v nesprávnej výške vypočítané úroky z pôžičky, kt. boli už aj vyplatené veriteľovi. Ako to dať do poriadku? Zúčtované boli na účte 562. Požiadať veriteľa, o ich vrátenie al. ako to dať na tú správnu mieru. Všetkým vopred ďakujem, prosím súrne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Chrusťa Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na vás dopyt. Ako postupovať, ak boli v nesprávnej výške vypočítané úroky z pôžičky, kt. boli už aj vyplatené veriteľovi. Ako to dať do poriadku? Zúčtované boli na účte 562. Požiadať veriteľa, o ich vrátenie al. ako to dať na tú správnu mieru. Všetkým vopred ďakujem, prosím súrne
    Jednoznačne požiadať o vrátenie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Chrusťa Pozri príspevok
    a ako to potom zaúčtujem?
    No oprávnené a zaplatené úroky by som účtoval na 562. A ten zvyšok, ktorý sa zaplatil omylom asi na 378 - Ostatné pohľadávky. A keď vrátia tak zaúčtovaním 221/378 sa ti účet vypáruje.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Chrusťa Pozri príspevok
    ďakujem Smith, no z pohľadu daň. priznania?
    No keď to zaúčtuješ ako som uviedol, tak do nákladov sa ti dostanú iba oprávnené úroky. Zvyšok ti ostane v pohľadávkach.

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    no áno, ale ja na účte 562 som už mala naúčtovaú tú nespr. výšku úrokov, kt. som vyplatila,a teraz som prišla na to, že boli nielen zaúčtované, ale aj vyplatené v nesprávnej výške. Potrebujem ponížiť účet 562. Úroky boli vyplatené v r. 2007. Mňa zaujíma ako to opraviť pri dań. priznaní za r. 2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Chrusťa Pozri príspevok
    no áno, ale ja na účte 562 som už mala naúčtovaú tú nespr. výšku úrokov, kt. som vyplatila,a teraz som prišla na to, že boli nielen zaúčtované, ale aj vyplatené v nesprávnej výške. Potrebujem ponížiť účet 562. Úroky boli vyplatené v r. 2007. Mňa zaujíma ako to opraviť pri dań. priznaní za r. 2008.
    No pri prvotnom zadávaní otázky by bolo dobré uvádzať kompletný problém a nie utržkovite.
    Potom podať DDP, ale účtovne vysporiadať v r. 2008.

    Skús pozrieť nasledovné témy:

    http://www.porada.sk/t79027-aka-suma-je-vyznamna.html
    http://www.porada.sk/t16257-vyznamna...n-obdobia.html
    http://www.porada.sk/t69099-opravy-n...-nakladov.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.