Zavrieť

Porady

Faktúra do Poľska a DPH

Idem vystavovať poľskej firme faktúru výplatu bonusu /odmeny/ za predaj. Celý rok som od firmy kupoval tovar a následne predával tu na Slovensku. Za dobrý odber mi dali odmenu. Chcú odo mňa ale faktúru na ten bonus ako im ju vystavím? Bude faktúra bez DPH alebo s DPH? Poľská firma je platcom DPH v Poľsku a ja som platcom DPH tu na Slovensku. V texte faktúry bude uvedené: "Fakturujem Vám výplatu bonusu za predaj v roku 2008 podľa ústnej dohody." faktúra bude vyplatená v hotovosti tak že musím k nej priložiť aj príjmový doklad. Prosím súrne, poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Gango Pozri príspevok
    Idem vystavovať poľskej firme faktúru výplatu bonusu /odmeny/ za predaj. Celý rok som od firmy kupoval tovar a následne predával tu na Slovensku. Za dobrý odber mi dali odmenu. Chcú odo mňa ale faktúru na ten bonus ako im ju vystavím? Bude faktúra bez DPH alebo s DPH? Poľská firma je platcom DPH v Poľsku a ja som platcom DPH tu na Slovensku. V texte faktúry bude uvedené: "Fakturujem Vám výplatu bonusu za predaj v roku 2008 podľa ústnej dohody." faktúra bude vyplatená v hotovosti tak že musím k nej priložiť aj príjmový doklad. Prosím súrne, poraďte. Ďakujem
    Takýto bonus spĺňa kritéria sprostredkovateľskej odmeny.
    Prenášate daňovú povinnosť na poľskú firmu. Vo fa ešte uveďte odvolávku na §16 ods. 7 zák. 222/2004 Zz.

    Gango je offline (nepripojený) Gango

    Gango
    Ďakujem za odpoveď a ešte doplňujúca otázka. Treba aby som podával nejaký výkaz na daňový úrad?

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Vývoz služieb mimo tretích krajín sa neuvádza v danovom priznaní, vedie sa týchto službách evidencia.

    Faktúra do Poľska a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.