Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť na daňovníka

Mám jednu malú otázku, v máji som skončila strednú školu, do 30.septembra som bola na úrade práce a od 1.10.2008 som zamestnaná..mám nárok na celú časť nezdaniteľného príjmu?ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lenkage Pozri príspevok
    Mám jednu malú otázku, v máji som skončila strednú školu, do 30.septembra som bola na úrade práce a od 1.10.2008 som zamestnaná..mám nárok na celú časť nezdaniteľného príjmu?ďakujem pekne
    Máš.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Máte nárok uplatniť si nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka vo výške 98496 Sk

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mária.K. Pozri príspevok
    Máte nárok uplatniť si nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka vo výške 98496 Sk
    Za predpokladu, ze uhrn tvojich prijmov za rok 2008 bol menej ako 513 tis. Sk.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lenkage Pozri príspevok
    A ešte jedna otázka, musím dať doklad aj z úradu práce?
    Nie, nezáleží na tom koľko mesiacov máš odrobených alebo neodrobených a kde. Je to čiastka , na ktorú má každý daňovník právo okrem dôchodcov k 1.1. daného roka /podľa výšky príjmu s určitými obmedzeniami/.

    nezdaniteľná časť na daňovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.