Zavrieť

Porady

Účet 326

Po prečítaní príspevkov na porade už neverím ani sama sebe, a preto si to radšej skúsenejšími poistím, takže:

1,Fa, ktoré som obdržala do 26.01.2009, s dátumom dodania 12/2008 som zaúčtovala do roku 2008 5xx/321, 343/321.

2,Fa, ktoré prišli po dátume podania DP za 12/2008, a je na nich dátum dodania 12/2008, zaúčtujem do roku 2008 cez ID ako 5xy/326 a v roku 2009 zaúčtujem fa na 326/321, 343/321.

3,Ale zaujíma ma, že napr. obchodný zástupca nám doručí fa za 12/2008, dátum vystavenia 03.01.2009, tak tiež to musím účtovať cez účet 326v roku 2008 ID a v roku 2009 bude účtovanie faktúry, že?

Robím to správne?
Vopred Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    ivana184 Pozri príspevok
    Necháte ma v neistote?
    Ak je zdaniteľné plnenie december 2008 a vystavená faktúra je 3.1.2009 ja by som zaučtovala celú faktúru do decembra 2008 bez účtu 326- účtovala by som to tak ako uvádzate v bode č. 1

    JUCUS je offline (nepripojený) JUCUS

    JUCUS
    Ja by som to uctovala cez 326, nakolko bola faktura vystavena v roku 2009. Prave na tieto ucely sluzi ucet 326, na evidenciu nevyfakturovanych dodavok k datumu uzavierky. Kedze uzavierka je k 31.12.2008 a fakturu vystavili az v januari 2009, je to podla mna jednoznacne ucet 326.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Diskusia na totožnú tému:

    http://www.porada.sk/t100703-vystave...-december.html

    Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

    Dagmara1980
    A ako by ste zaúčtovali faktúru za spracovanie účtovníctva - dokladov za december , vykonané v januári aj faktúra vystavená v januári?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dagmara1980 Pozri príspevok
    A ako by ste zaúčtovali faktúru za spracovanie účtovníctva - dokladov za december , vykonané v januári aj faktúra vystavená v januári?
    Tiež cez 326, ako nevyfakturované dodávky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.