Zavrieť

Porady

Mesačné náklady na byt

Ahojte,

poradte mi prosim ako zistit, kolko budem platit za byt. Dostala som od majitelov rozpis zalohovych paltieb, ktore sa platia v baraku na nas pocet osob (budeme dvaja). No ten zalohovy rozpis obsahuje:
teplo na kurenie
teplo na ohrev vody
vodne a stocne tepla voda
vodne a stocne studena voda
dazdova voda
domovnik
poistenie stavby
vytahy
elektrina spolocne priestory
fond oprav
meracia technika
poplatok za spravu.

Dokopy je to 4200 Sk na 3 izb byt (75m2) a 2 osoby v nom. Co sa este plati okrem toho, a kolko to cca moze byt?
Viem, ze sa este palti za elektrinu a plyn. Len neviem ci este navyse aj za vodu, alebo sa za vodu povazuje to vodne stocne. Kazda rada dobra.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zmurka Pozri príspevok
    Ahojte,

    poradte mi prosim ako zistit, kolko budem platit za byt. Dostala som od majitelov rozpis zalohovych paltieb, ktore sa platia v baraku na nas pocet osob (budeme dvaja). No ten zalohovy rozpis obsahuje:
    teplo na kurenie
    teplo na ohrev vody
    vodne a stocne tepla voda
    vodne a stocne studena voda
    dazdova voda
    domovnik
    poistenie stavby
    vytahy
    elektrina spolocne priestory
    fond oprav
    meracia technika
    poplatok za spravu.

    Dokopy je to 4200 Sk na 3 izb byt (75m2) a 2 osoby v nom. Co sa este plati okrem toho, a kolko to cca moze byt?
    Viem, ze sa este palti za elektrinu a plyn. Len neviem ci este navyse aj za vodu, alebo sa za vodu povazuje to vodne stocne. Kazda rada dobra.
    Dakujem
    teplo, vodné+stočné sa platí len zálohove, po skončení vykurovacieho obdobia príde vyúčtovacia faktúra. Môže byť preplatok, ale aj vysoký nedoplatok.

    V inkase okrem plynu a elektriny počítaj s koncesionárskym poplatkom /za radio a TV/, a poplatkom za káblovú televíziu.
    Z mestského úradu dostaneš výmer na daň z nehnutelnosti a poplatok za kom. odpad.
    Nezabudli ste podať na MsU Daňové priznanie na daň z nehnutelnosti ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    za vodu uz navyse neplatis nic, jedine ak by ste mali velku spotrebu, tak pri rocnom zuctovani doplaca

    a okrem plynu, elektriky este koncesionarske poplatky /vybavuje sa na poste/

    a to je vsetko

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Dakujem krasne za info. Kolko sa zvykne platit poplatok za smeti? Plati sa to mesacne?
    Dan sme neplatili, lebo byt este nie je nas, len ho ideme kupit.
    A kolko sa moze cca pohybovat ta elektrika + plyn+koncesionarske poplatky?

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Poplatok za smeti určuje mesto na osobu a deň. Všade je to inak. Musíš uviesť skade si a možno ti niekto odpovie konkrétne. Taktiež je ťažké odpovedať na to koľko budeš platiť za plyn a elektrinu. je to vysoko individuálne podľa spotreby. Či budeš variť, veľa pozerať telku. mať zapnutý PC, chladnička, mraznička atď.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    svojar Pozri príspevok
    Poplatok za smeti určuje mesto na osobu a deň. Všade je to inak. Musíš uviesť skade si a možno ti niekto odpovie konkrétne. Taktiež je ťažké odpovedať na to koľko budeš platiť za plyn a elektrinu. je to vysoko individuálne podľa spotreby. Či budeš variť, veľa pozerať telku. mať zapnutý PC, chladnička, mraznička atď.
    Som z Banskej Bystrice. Plati sa ten poplatok za smeti len raz za rok, ci kazdy mesiac?
    Je mi jasne, ze spotreba elektriky a plynu je individualna. Mna to zaujima len tak priblizne. Pri 3 izbovej beznej domacnosti s 2 osobami, ktore varia najma cez vikend a ako kazdy iny, maju chladnicku, telku, pracku...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Plyn pri vareni hlavne cez vikend nas stoji cca. 100 Sk/mesacne

    A elektrina ....predpokladam, ze dvaja by ste sa mohli zmestit do 700-800 Sk mesacne /ak budete setrit, aj menej, ak plytvat, aj via

    A poplatky za smeti sa plati az odvtedy, ked budete mat v byte trvale bydlisko

    Platia sa 1x rocne, ale splatky sa daju rozlozit na stvrtrocne.
    V BB by to nemalo byt viac ako 1000 Sk/rocne na osobu

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    POPLATOK ZA KOMUNÁLNE ODPADY – FYZICKÉ OSOBY

    Mesto Banská Bystrica vyberá poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znp. a Všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady č. 21/2008.

    ROČNÁ SADZBA DANE:
    • poplatok za osobu a kalendárny deň je 0,058 eura (za rok 21,17 eur)
    • poplatok za nehnuteľnosť, ak vlastník nehnuteľnosti nemá na území mesta trvalý a prechodný pobyt je za osobu a kalendárny deň 0,058 eura (za rok 21,17 eur)

    Formuláre a tlačivá:

    Ohlasovacia povinnosť vzniku poplatkovej (daňovej) povinnostido 30 dní odo dňa trvalého pobytu alebo odo dňa prechodného pobytu alebo odo dňa oprávnenia užívať nehnuteľnosť (vznik vlastníckeho vzťahu) alebo užíva (nájomný a podobný vzťah) nehnuteľnosť na území mesta
    http://www.banskabystrica.sk/?id_men...ovenska_flag=0

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    feron Pozri príspevok
    POPLATOK ZA KOMUNÁLNE ODPADY – FYZICKÉ OSOBY

    Mesto Banská Bystrica vyberá poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znp. a Všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady č. 21/2008.

    ROČNÁ SADZBA DANE:
    • poplatok za osobu a kalendárny deň je 0,058 eura (za rok 21,17 eur)
    • poplatok za nehnuteľnosť, ak vlastník nehnuteľnosti nemá na území mesta trvalý a prechodný pobyt je za osobu a kalendárny deň 0,058 eura (za rok 21,17 eur)

    Formuláre a tlačivá:

    Ohlasovacia povinnosť vzniku poplatkovej (daňovej) povinnostido 30 dní odo dňa trvalého pobytu alebo odo dňa prechodného pobytu alebo odo dňa oprávnenia užívať nehnuteľnosť (vznik vlastníckeho vzťahu) alebo užíva (nájomný a podobný vzťah) nehnuteľnosť na území mesta
    http://www.banskabystrica.sk/?id_men...ovenska_flag=0
    Dakujem. Ja v podstate v meste trvaly pobyt mam u rodicov. Takze ten druhy poplatok by sa ma nemal tykat.
    Tie smeti rozmyslam, zatial to platia rodicia na mojom trvalom bydlisku.
    Ked sa ho rozhodnem prehlasit budem musiet zacat platit ja.

    Mesačné náklady na byt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.