Zavrieť

Porady

RZmanžel-NČ na manželku s príjmom z Maďarska

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť či si môže manžel uplatniť nezdaniteľnú časť vo svojom ročnom zúčtovaní na manželku, keď ona poberala materské aj rodičovský príspevok počas r.2008 z Maďarska vo výške:
699688,- Ft - brutto, z toho boli odrátané odvody vo výške 117760,-Ft a preddavky na daň 8184,-Ft.
Budem postupovať správne keď si z nezdaniteľnej čiastky 98496,-Sk odrátam sumu brutto prerátané priemerným kurzom NB, alebo si môžem uplatniť celú sumu 98496,-Sk?
Ďakujem za poradu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Csuvikk Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť či si môže manžel uplatniť nezdaniteľnú časť vo svojom ročnom zúčtovaní na manželku, keď ona poberala materské aj rodičovský príspevok počas r.2008 z Maďarska vo výške:
    699688,- Ft - brutto, z toho boli odrátané odvody vo výške 117760,-Ft a preddavky na daň 8184,-Ft.
    Budem postupovať správne keď si z nezdaniteľnej čiastky 98496,-Sk odrátam sumu brutto prerátané priemerným kurzom NB, alebo si môžem uplatniť celú sumu 98496,-Sk?
    Ďakujem za poradu.
    z NČZD odrátaš len materské, rodičovský príspevok /dúfam, že aj v Maďarsku/ je štátna sociálna dávka.
    V Maďarsku sa z neho platí postné aj daň ? Nebol to náhodou príjem zo zamestnanie ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Csuvikk Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť či si môže manžel uplatniť nezdaniteľnú časť vo svojom ročnom zúčtovaní na manželku, keď ona poberala materské aj rodičovský príspevok počas r.2008 z Maďarska vo výške:
    699688,- Ft - brutto, z toho boli odrátané odvody vo výške 117760,-Ft a preddavky na daň 8184,-Ft.
    Budem postupovať správne keď si z nezdaniteľnej čiastky 98496,-Sk odrátam sumu brutto prerátané priemerným kurzom NB, alebo si môžem uplatniť celú sumu 98496,-Sk?
    Ďakujem za poradu.
    Podčiarknutému nerozumiem. Poberala materské a rod.príspevok z Maďarska ? A materské a rod.príspevok boli brutto atď ? Uvedené príjmy sú koho ? Manželky ? Že by zo závislej činnosti ?

    Csuvikk je offline (nepripojený) Csuvikk

    Csuvikk
    Od dotyčného som dostala informácie nasledovné: jeho manželka dostávala do 2. roku života 1. dieťaťa (t.j. do 21.02.2008) rodičovský príspevok. Potom nastúpila na PN, a počas PN-ky jej vyplácali aj náhrady za dovolenku a platené sviatky, z čoho boli odvedené preddavky na daň v Maďarsku. Dňa 12.06.2008 porodila 2. dieťa a nastúpila na materskú. Všetky tieto príjmy dostávala od svojho zamestnávateľa. Dostávala aj výplatné pásky, ale pre istotu som jej kázala vypítať si potvrdenie od zamestnávateľa s presným rozpisom príjmov.
    Moja otázka: keď tieto príjmy dostávala od zamestnávateľa,( vraj v Maď. je to tak,) budú mať povahu ako u nás rodičovský príspevok a materská?

    Csuvikk je offline (nepripojený) Csuvikk

    Csuvikk
    Csuvikk Pozri príspevok
    Od dotyčného som dostala informácie nasledovné: jeho manželka dostávala do 2. roku života 1. dieťaťa (t.j. do 21.02.2008) rodičovský príspevok. Potom nastúpila na PN, a počas PN-ky jej vyplácali aj náhrady za dovolenku a platené sviatky, z čoho boli odvedené preddavky na daň v Maďarsku. Dňa 12.06.2008 porodila 2. dieťa a nastúpila na materskú. Všetky tieto príjmy dostávala od svojho zamestnávateľa. Dostávala aj výplatné pásky, ale pre istotu som jej kázala vypítať si potvrdenie od zamestnávateľa s presným rozpisom príjmov.
    Moja otázka: keď tieto príjmy dostávala od zamestnávateľa,( vraj v Maď. je to tak,) budú mať povahu ako u nás rodičovský príspevok a materská?
    Ahojte! Vie mi niekto odpovedať na moju otázku? Prosím o pomoc!
    ďakujem

    RZmanžel-NČ na manželku s príjmom z Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.