Zavrieť

Porady

Pokuta dodatocne DPH

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Mili poradaci - prosim o radu. Za 4Q som podala danove prizanie,kde mi vysla danova povinnost - bola riadne zaplatena.
teraz som vsak zistila,ze som si jednu fakturu omylom nahodila dvakrat,cize danova povinnost mala byt o cca 460 Sk vyssia.Ak podam danove dodatocne priznanie - mam ocakavat pokutu?aku??

Dakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vivi Pozri príspevok
Mili poradaci - prosim o radu. Za 4Q som podala danove prizanie,kde mi vysla danova povinnost - bola riadne zaplatena.
teraz som vsak zistila,ze som si jednu fakturu omylom nahodila dvakrat,cize danova povinnost mala byt o cca 460 Sk vyssia.Ak podam danove dodatocne priznanie - mam ocakavat pokutu?aku??

Dakujem.
Za DDP určite nie, a ak Ti ide o tých 460.-.Sk, tiež nie, z tých 460.- by bola aj tak nízka, a také nízke pokuty DÚ nedáva.
Naposledy upravil Tweety : 31.01.09 at 13:04 Dôvod: gram. nemohla som opraviť skôr- zlyhala Porada
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tweety Pozri príspevok
A DDP určite nie, a ak Ti ide o tých 460.-.Sk, tiež nie, z tých 460.- by bola aj tak nízka, a také nízke poskyty DÚ nedáva.

Majka, DÚ dáva aj poskyty? A to ako vyzerá? Mne ešte poskytu nikdy nedali /klopem na drevo/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jara Pozri príspevok
Majka, DÚ dáva aj poskyty? A to ako vyzerá? Mne ešte poskytu nikdy nedali /klopem na drevo/

Ej, ej, smejete sa z chýb iného, to veru nie je pekné.
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Vivi Pozri príspevok
Mili poradaci - prosim o radu. Za 4Q som podala danove prizanie,kde mi vysla danova povinnost - bola riadne zaplatena.
teraz som vsak zistila,ze som si jednu fakturu omylom nahodila dvakrat,cize danova povinnost mala byt o cca 460 Sk vyssia.Ak podam danove dodatocne priznanie - mam ocakavat pokutu?aku??

Dakujem.
Ragšej pošli opravné a doplať, sankčnýá úrok by tam mal byť , ale záleží kedy ho doplatiš Myslím že do 16,60 eura nedávajú sankčný úrok, ale opravné daj, pre spokojnosť duše a DU.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vivi Pozri príspevok
Mili poradaci - prosim o radu. Za 4Q som podala danove prizanie,kde mi vysla danova povinnost - bola riadne zaplatena.
teraz som vsak zistila,ze som si jednu fakturu omylom nahodila dvakrat,cize danova povinnost mala byt o cca 460 Sk vyssia.Ak podam danove dodatocne priznanie - mam ocakavat pokutu?aku??

Dakujem.
Zákon o správe daní a poplatkov:
§ 35
Správne delikty


(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
....
(2) Pri ukladaní pokuty podľa odseku 1 sa uplatňuje základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v deň doručenia rozhodnutia. Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie, uplatní sa základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v deň podania dodatočného daňového priznania.

(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške. Rovnako sa postupuje, ak daňový subjekt dodatočným daňovým priznaním zvýši vlastnú daňovú povinnosť11ac) alebo zníži nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní; tento postup sa uplatní aj pri podaní daňového priznania, ktorým sa zníži uplatnené vrátenie dane.1b)
Naposledy upravil Johanka : 31.01.09 at 14:12
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Treba podať rýchlo opravné. Veď nato to je, nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina0203 Pozri príspevok
Treba podať rýchlo opravné. Veď nato to je, nie?
Opravné určite nie, to sa podáva len do dátumu na podanie riadneho DP. Ak podá, tak Dodatočné DP.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

síce áno - dodatočné
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

gogina Pozri príspevok
Ragšej pošli opravné a doplať, sankčnýá úrok by tam mal byť , ale záleží kedy ho doplatiš Myslím že do 16,60 eura nedávajú sankčný úrok, ale opravné daj, pre spokojnosť duše a DU.
Použila som nesprávne slovo má byť dodatočné ospravedňujem sa
0 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

a dokedy sa môže podať dodatočné dp?
Ja som totiž teraz zistila, že nemám jednu faktúru za január 08 a tam je odpočet dph 125 tis.
Môžem aj ja dostať nejakú pokutu?
0 0
sanyao5 sanyao5

sanyao5 je offline (nepripojený) sanyao5

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc. Dnes sa mi dostali do rúk faktúry z 08/2008 a 09/2008 (v celkovej výške 6400,-- Sk). Sme Q. platcovia DPH. Chcela by som podať dodatočné DP za 4. Q a tam si uplatniť DPH z uvedených FA. Ale teraz neviem, s akým dátumom mám zaevidovať FA??? Na Fa je uvedený dátum dodania služby 12. 8. a na druhej FA 09. 09. 2008, ale tie Fa asi musím zaevidovať s nejakým dátumom v 4. Q (t. j. od 01.10. - 31. 12.2008). Nie??? Myslím si, že keby som to dala s dátumom 12. 8., tak mi to PC hodí do DPH za 3. Q. Prosím, poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dagmara1980 Pozri príspevok
a dokedy sa môže podať dodatočné dp?
Ja som totiž teraz zistila, že nemám jednu faktúru za január 08 a tam je odpočet dph 125 tis.
Môžem aj ja dostať nejakú pokutu?
Pokuta je v prípade ak sa mení daňová povinnosť väčšiemu. A vám sa znižuje.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sanyao5 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc. Dnes sa mi dostali do rúk faktúry z 08/2008 a 09/2008 (v celkovej výške 6400,-- Sk). Sme Q. platcovia DPH. Chcela by som podať dodatočné DP za 4. Q a tam si uplatniť DPH z uvedených FA. Ale teraz neviem, s akým dátumom mám zaevidovať FA??? Na Fa je uvedený dátum dodania služby 12. 8. a na druhej FA 09. 09. 2008, ale tie Fa asi musím zaevidovať s nejakým dátumom v 4. Q (t. j. od 01.10. - 31. 12.2008). Nie??? Myslím si, že keby som to dala s dátumom 12. 8., tak mi to PC hodí do DPH za 3. Q. Prosím, poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne.
Faktúry môžeš zaevidovať dátumom prijatia, a dátum nároku na uplatnenie dph dátum z 4.Q.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 04.02.09 at 11:37
0 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

A dokedy je možné podať dodatočné priznanie? Pýtala som sa dvoch ľudí, jeden mi tvrdí, že do roka, druhý že hocikedy, aj o päť rokov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dagmara1980 Pozri príspevok
A dokedy je možné podať dodatočné priznanie? Pýtala som sa dvoch ľudí, jeden mi tvrdí, že do roka, druhý že hocikedy, aj o päť rokov.
§ 39 Zákona o správe daní a poplatkov
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená. Znížiť základ dane na základe dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia možno len v prípade uplatnenia skutočností, ktoré neboli predmetom daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemôže daňový subjekt podať po uplynutí jedného roka od ukončenia daňovej kontroly.(4) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly alebo po doručení oznámenia o rozšírení daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3 alebo 14 alebo ak správca dane rozšíril výkon daňovej kontroly podľa § 15 ods. 4, alebo ak sa začala opakovaná daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemožno podať za kontrolované zdaňovacie obdobie počas jej výkonu.".
(5) Dodatočné daňové priznanie nemožno podať, ak bola daň správcom dane určená alebo dohodnutá podľa § 29 ods. 5 alebo ods. 6.
(6) Opravné daňové priznanie, dodatočné daňové priznanie, opravné hlásenie alebo dodatočné hlásenie sa podáva spôsobom podľa § 38 ods. 2 a 3 a musí byť označené ako opravné alebo dodatočné. V dodatočnom daňovom priznaní alebo dodatočnom hlásení sa vyznačia aj rozdiely oproti pôvodne podanému daňovému priznaniu alebo hláseniu alebo rozdiely oproti platobnému výmeru alebo dodatočnému platobnému výmeru, alebo len rozdiely, ak tak ustanovuje osobitný zákon. 6eb)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vivi Pozri príspevok
Mili poradaci - prosim o radu. Za 4Q som podala danove prizanie,kde mi vysla danova povinnost - bola riadne zaplatena.
teraz som vsak zistila,ze som si jednu fakturu omylom nahodila dvakrat,cize danova povinnost mala byt o cca 460 Sk vyssia.Ak podam danove dodatocne priznanie - mam ocakavat pokutu?aku??

Dakujem.
Výpočty sankčných úrokov a úrokov z odkladov alebo splátok

Na jednotlivých daniach sa nevyrubuje sankčný úrok do 16,59 €
0 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

Ďakujem
0 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Pokuta je v prípade ak sa mení daňová povinnosť väčšiemu. A vám sa znižuje.
Dík.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Rozumiem teda tomu dobre, že v prípade že podám dodatočné DP, ale výsledná suma na DP sa nezmení, nemôžem dostať pokutu?
Našla sa totiž jedna došlá faktúrka za 4Q 2008, ktorá mala byť zahrnutá v DP, ale vzhľadom na to, že sa jedná o samozdanenie služieb, zmenili by sa iba čísla za ZD a za daň samotnú, ale výsledok - daňová povinnosť by bola nulová tak ako predtým..

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Dagmara1980
A dokedy je možné podať dodatočné priznanie? Pýtala som sa dvoch ľudí, jeden mi tvrdí, že do roka, druhý že hocikedy, aj o päť rokov.

§ 39 Zákona o správe daní a poplatkov
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená. Znížiť základ dane na základe dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia možno len v prípade uplatnenia skutočností, ktoré neboli predmetom daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemôže daňový subjekt podať po uplynutí jedného roka od ukončenia daňovej kontroly.(4) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly alebo po doručení oznámenia o rozšírení daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3 alebo 14 alebo ak správca dane rozšíril výkon daňovej kontroly podľa § 15 ods. 4, alebo ak sa začala opakovaná daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemožno podať za kontrolované zdaňovacie obdobie počas jej výkonu.".
(5) Dodatočné daňové priznanie nemožno podať, ak bola daň správcom dane určená alebo dohodnutá podľa § 29 ods. 5 alebo ods. 6.
(6) Opravné daňové priznanie, dodatočné daňové priznanie, opravné hlásenie alebo dodatočné hlásenie sa podáva spôsobom podľa § 38 ods. 2 a 3 a musí byť označené ako opravné alebo dodatočné. V dodatočnom daňovom priznaní alebo dodatočnom hlásení sa vyznačia aj rozdiely oproti pôvodne podanému daňovému priznaniu alebo hláseniu alebo rozdiely oproti platobnému výmeru alebo dodatočnému platobnému výmeru, alebo len rozdiely, ak tak ustanovuje osobitný zákon. 6eb)
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Sme kvartálny platcovia DPH. Za 4 Q som podala daňové priznanie a DPH zaplatila. ale teraz som našla faktúru z DPH ktorá nebola započítaná. ak ju chcem zaradiť, musím podať dodatočné daňové priznanie k DPH ? /asi si ju nemôžem odpočítať len tak od základu dane, že?/ ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať