Zavrieť

Porady

nemám bločky za PHM

vie mi niekto prosím poradiť, ak som si neodkladala bločky za PHM pri používaní môjho auta na živnosť, môžem si robiť cesťáky, ako náhrady pri používaní osob. auta? Minulý rok 2007 ich nebolo treba dokladovať a vraj v r.2008 je to potrebné. Dá sa tam použiť aj čestné prehlásenie o kúpe benzínu.? Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aldan Pozri príspevok
vie mi niekto prosím poradiť, ak som si neodkladala bločky za PHM pri používaní môjho auta na živnosť, môžem si robiť cesťáky, ako náhrady pri používaní osob. auta? Minulý rok 2007 ich nebolo treba dokladovať a vraj v r.2008 je to potrebné. Dá sa tam použiť aj čestné prehlásenie o kúpe benzínu.? Ďakujem
Bez dokladov o nákupe PHM nie je možné účtovať.
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Aldan Pozri príspevok
vie mi niekto prosím poradiť, ak som si neodkladala bločky za PHM pri používaní môjho auta na živnosť, môžem si robiť cesťáky, ako náhrady pri používaní osob. auta? Minulý rok 2007 ich nebolo treba dokladovať a vraj v r.2008 je to potrebné. Dá sa tam použiť aj čestné prehlásenie o kúpe benzínu.? Ďakujem
Ja mám vedomosť, že bločky je nutné dokladovať stále. Ja som ešte nikdy nedokladovala čestným prehlásením ,a to už som mala nejednu kontrolu či na DPH alebo DP.Ak ti velmi treba pošlem ti, moje auto som darovala ale bločky mám sú z benzínu.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Aj ja mám nejaké bločky za rok 2008. Ak by to bolo nutné môžem niečo poslať. Aspoň niečo. Sú za naftu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ej ej ej....sme tu na burze
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vieš prečo sú pre rok 2008 potrebné bločky ?
§19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov:
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látkypodľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

...dovolím si podotknúť, že si daňovník môže uplatniť náhradu za spotrebované PHL A základnú náhradu. Takže ak nevie preukázať cenu PHL, nič mu nebráni k uplatneniu výdavkov vo výške základnej náhrady za každý jeden km jazdy .


Prečo je otázka zaradená v dani z MV ?
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Paula Pozri príspevok
Ej ej ej....sme tu na burze
Nie nie sme na burze ale chcem pomôcť, aby to u aldana bolo o.k. a nechcem za to prachy. Na burze predsa platíš.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Johanka, prosím čo znamená uplatnenie výdavkov vo výške základnej náhrady za každý jeden km jazdy? som úplný začiatočník a tento rok 2008 si ako živnostník chcem zahrnúť do výdavkov takmer každodennú jazdu súkromným autom. Cestný daň som zaplatil, ale nevedel som, že musím odkladať bločky za PHM, takže to ide aj bez nich? Dík moc za odpovede, naozaj pomôžu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aldan Pozri príspevok
Johanka, prosím čo znamená uplatnenie výdavkov vo výške základnej náhrady za každý jeden km jazdy? som úplný začiatočník a tento rok 2008 si ako živnostník chcem zahrnúť do výdavkov takmer každodennú jazdu súkromným autom. Cestný daň som zaplatil, ale nevedel som, že musím odkladať bločky za PHM, takže to ide aj bez nich? Dík moc za odpovede, naozaj pomôžu.
Náhrady za spotrebované PHM si nemôžeš uplatnť, pretože nemá doklady o nákupe PHM, môže si uplatniť len základnú náhradu za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu
do 31.5.08 - 6,20 Sk/km, od 1.6.08 - 5,50 Sk/km.
Naposledy upravil Tweety : 01.02.09 at 07:38 Dôvod: sadzba náhrady
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Johanka Pozri príspevok
Vieš prečo sú pre rok 2008 potrebné bločky ?
§19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov:
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látkypodľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

...dovolím si podotknúť, že si daňovník môže uplatniť náhradu za spotrebované PHL A základnú náhradu. Takže ak nevie preukázať cenu PHL, nič mu nebráni k uplatneniu výdavkov vo výške základnej náhrady za každý jeden km jazdy .


Prečo je otázka zaradená v dani z MV ?

Mám otázku k tomuto príspevku: ten zákon sa zmenil od 1.1.2008? Veď v minulom roku mi stačilo na výpočet cestovných náhrad stiahnuť zo ŠU SR priemerné mesačné ceny PHM a s tými potom pracovať. To teraz už tak nie je? Potom mi vyvstáva druhá otázka, čo ak používam na podnikanie súkromné auto, platím riadne daň MV, ale tankujem kedy mi napadne, málokedy mi to vyjde na deň, keď použijem auto na SC, a naviac netankujem u nás v meste, ale chodím 30 km kvôli značke a cene PHM.

Ďakujem skúsenejším za reakcie a vysvetlenie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

bravaSK Pozri príspevok
Mám otázku k tomuto príspevku: ten zákon sa zmenil od 1.1.2008? Veď v minulom roku mi stačilo na výpočet cestovných náhrad stiahnuť zo ŠU SR priemerné mesačné ceny PHM a s tými potom pracovať. To teraz už tak nie je? Potom mi vyvstáva druhá otázka, čo ak používam na podnikanie súkromné auto, platím riadne daň MV, ale tankujem kedy mi napadne, málokedy mi to vyjde na deň, keď použijem auto na SC, a naviac netankujem u nás v meste, ale chodím 30 km kvôli značke a cene PHM.

Ďakujem skúsenejším za reakcie a vysvetlenie.
Zmena zákona v tomto ustnovení je účinná od 1.1.2008.
Nikto Ťa nenúti tankovať v deň jazdy, ale pri výpočte náhrady za spotrebované PHL použiješ cenu platnú v deň nákupu. Pr. pracovná cesta je dňa 13/12/2008. Tankoval si
10/12/2008 - použiješ cenu, ktorú máš na bločku z 10/12/2008 .

K podčiarknutému - tak to musí byť iná značka a cena, keď je výhodné ísť 30 km tam a 30 km naspäť (ak to nie je v rámci pracovnej cesty )
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Johanka ďakujem za poučenie, ešte mi napadla jedna otázka, ktorá asi nepatrí sem, ale spýtam sa: daň MV 2008 som platil teraz v januári, ako si to dám do DP, keď si ho budem vo februári robiť - môžem to dať do nákladov za minulý rok alebo počkať a zaúčtovať to do účtov roku 2009?

A k tej cene, nechcem robiť reklamu pozitívnu ani negatívnu, ale skoro som si u nás v meste zničil motor takou no name značkou, tak sa radšej odveziem a ešte ja tá nafta o 1 cent/30 halierov lacnejšia
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

bravaSK Pozri príspevok
Mám otázku k tomuto príspevku: ten zákon sa zmenil od 1.1.2008? Veď v minulom roku mi stačilo na výpočet cestovných náhrad stiahnuť zo ŠU SR priemerné mesačné ceny PHM a s tými potom pracovať. To teraz už tak nie je? Potom mi vyvstáva druhá otázka, čo ak používam na podnikanie súkromné auto, platím riadne daň MV, ale tankujem kedy mi napadne, málokedy mi to vyjde na deň, keď použijem auto na SC, a naviac netankujem u nás v meste, ale chodím 30 km kvôli značke a cene PHM.

Ďakujem skúsenejším za reakcie a vysvetlenie.
Áno, je to v novele platnej od 1.1.2008
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Martinka budem naozaj veľmi rada, keď mi pomôžeš tými bločkami, idem mi o naftu. Ako sa spojíme? Dáš mi tvoje tel. číslo, alebo ti ho pošlem ja? Aldan
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aldan Pozri príspevok
Martinka budem naozaj veľmi rada, keď mi pomôžeš tými bločkami, idem mi o naftu. Ako sa spojíme? Dáš mi tvoje tel. číslo, alebo ti ho pošlem ja? Aldan
Prepáčte ale nie sme na avizo online, obzvlásť, keď ide o porušenie zákona. Tak poprosím v budúcnosti zdržať sa takýchto príspevkov.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Veď ja neporušujem zákon, len som nevedel, že od 2008 je treba bločky odkladať, to je všetko. Robil som všetko tak ako v r.2007 a to bola chyba.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aldan Pozri príspevok
Veď ja neporušujem zákon, len som nevedel, že od 2008 je treba bločky odkladať, to je všetko. Robil som všetko tak ako v r.2007 a to bola chyba.
A kupovanie bločkov je čo?
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Neviem či si to vysvetľujem správne ale ja som to vyriešila tak:
napr. najazdeneé 3726 km x 5,50 cest. náhrada 20493,- Sk na tieto km by bolo treba 208,66 litrov PHM ale mám vydokladované len 120 tak náhradu za spotrbované PHM som dala len do tejto výšky preukázaných PHM. Tak to chápem ja. Ešte sa chystám na školenie ak tam povedia iné oznámim.
0 0
jožžo jožžo

jožžo je offline (nepripojený) jožžo

Čítam príspevok a nerozumiem, píše sa:
"ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)"
Moja otázka:
Aká norma určuje, že je nutné dokladovať pohonné látky bločkami, keď je uvedené: "podľa cien platných v čase ich nákupu".
Prosím ak môžeš objasni.
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jožžo Pozri príspevok
Čítam príspevok a nerozumiem, píše sa:
"ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)"
Moja otázka:
Aká norma určuje, že je nutné dokladovať pohonné látky bločkami, keď je uvedené: "podľa cien platných v čase ich nákupu".
Prosím ak môžeš objasni.
Ďakujem
Označené (modrým) vieš preukázať jedine tak, keď máš bloček.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Tak v tomto sa mi zdá legislatíva ČR priateľskejšia k daňovým subjektom. Škoda, že v SR je to trochu inak.
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-...29.html?year=0
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať