Zavrieť

Porady

daňové príznanie typ A

Ak mal za rok 2008 príjem 128122 skk, z toho bol 4 mesiace na úrade práce, kde poberal podporu v nezamestnanosti, má nárok si douplatniť daňový bonus za tieto 4 mesiace na úrade práce? Druhá otázka: Do príjmu sa mu započítava aj podpora v nezamestnanosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Má nárok na celoročný daňový bonus. Podpora v nezamestnanosti do daň.priznania sa neuvádza , je to oslobodený príjem.

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Ak bola zamestnankyňa od 1.5.2008 do konca roka nezamestnaná, treba ku daňovému priznaniu typu A prikladať nejaké potrvrdnie od úradu práce, že bola nezamestnaná? Ďakujem

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Ahojte,kamarátka mala v roku 2008 viacerých zamestnávateľov,ale dva mesiace nebola zamestnaná ani evidovaná na ÚP.Má nárok na celý daňový bonus a celú odpočitateľnú položku na daňovníka???Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ahojte,kamarátka mala v roku 2008 viacerých zamestnávateľov,ale dva mesiace nebola zamestnaná ani evidovaná na ÚP.Má nárok na celý daňový bonus a celú odpočitateľnú položku na daňovníka???Ďakujem.
    Na NČ má nárok na celú /pokiaľ nie je dôchodkyňa a nárok na DB má ak jej príjem dosiahol viac ako 6-násobok minimálnej mzdy...

    § 33
    Daňový bonus
    1/ Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ahojte,kamarátka mala v roku 2008 viacerých zamestnávateľov,ale dva mesiace nebola zamestnaná ani evidovaná na ÚP.Má nárok na celý daňový bonus a celú odpočitateľnú položku na daňovníka???Ďakujem.
    DB - áno, pokial jej príjem bol minimálne 48600 Sk.

    NČZD - áno, má nárok na celú

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Dobré ránko....tiež nemôžete spať??? a samozrejme veľmi pekne Vám ďakujem,radšej som sa opýtala...nebola som si totiž istá )

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Dobré ránko,aspoň nie som sama,čo ponocuje.....Nebola som si istá,tak som sa radšej opýtala....veľmi pekne ďakujem )

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Dobrý deň, známy pracoval celý rok 2008 v Dánsku, mal tam aj všetky odvody zaplatené. V SR musí podať DP. Podá si typ A kde kurzom prepočítam píjmy. Možem mu tieto príjmy dať do vyňatých príjmov.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ivana 1511 Pozri príspevok
    Dobrý deň, známy pracoval celý rok 2008 v Dánsku, mal tam aj všetky odvody zaplatené. V SR musí podať DP. Podá si typ A kde kurzom prepočítam píjmy. Možem mu tieto príjmy dať do vyňatých príjmov.
    Áno, príjmy z Dánska sú vyňaté

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Ahojte,práve vypisujem DP A jej ročný príjem bol 58000,-- a zamestnávatelia jej uplatnili počas roka nezdaniteľnú čiastku na daňovníka 41040,-- . Túto sumu som dala do kolonky nad VI.oddielom,tým pádom sa mi znížil odpočet na daňovníka.....mám to správe???? Len pre istotu ďakujem....

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ahojte,práve vypisujem DP A jej ročný príjem bol 58000,-- a zamestnávatelia jej uplatnili počas roka nezdaniteľnú čiastku na daňovníka 41040,-- . Túto sumu som dala do kolonky nad VI.oddielom,tým pádom sa mi znížil odpočet na daňovníka.....mám to správe???? Len pre istotu ďakujem....
    Príjem do r.32 a 34, potom do r.36 a do r.37 sa dá celá nezdaniteľná čiastka 98496,00 Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ahojte,práve vypisujem DP A jej ročný príjem bol 58000,-- a zamestnávatelia jej uplatnili počas roka nezdaniteľnú čiastku na daňovníka 41040,-- . Túto sumu som dala do kolonky nad VI.oddielom,tým pádom sa mi znížil odpočet na daňovníka.....mám to správe???? Len pre istotu ďakujem....
    Do akej kolonky? NČ 98496.-. na daňovníka píšeme do r.37.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    V riadku 37 mi program neumožní zmeniť čiastku z 98496 na 57456 (98456-41041) Keď som dala už odpočítanú nezdaniteľnú časť do riadku 35,Daňový základ sa mi zvýšil,čo je podľa mňa správne. Alebo podľa Vás som to mala pripočítať k príjmom a dať to do riadku 32???

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Michelle22 Pozri príspevok
    V riadku 37 mi program neumožní zmeniť čiastku z 98496 na 57456 (98456-41041) Keď som dala už odpočítanú nezdaniteľnú časť do riadku 35,Daňový základ sa mi zvýšil,čo je podľa mňa správne. Alebo podľa Vás som to mala pripočítať k príjmom a dať to do riadku 32???
    Do r.37 sa píše celá nezdaniteľná čiastka, viď príspevok č.15.

    Napr. vyplnené tlačivo DP A
    r.32 58000,00
    r.33 0,00
    r.34 58000,00
    r.36 58000,00
    r.37 98496,00
    r.43 98496,00
    r.44 0,00
    r.45 0,00

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Samozrejme tomu rozumiem,jedná sa mi už o uplatnenú odpočítateľnú položku.Či sa to vôbec niekde uvádza......

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Michelle22 Pozri príspevok
    Samozrejme tomu rozumiem,jedná sa mi už o uplatnenú odpočítateľnú položku.Či sa to vôbec niekde uvádza......
    Nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.