Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľných príjmov v ČR za rok 2008

Dobrý večer, prosím o radu ak sa už tento rok niekto stretol s nasledovným:
Jeden pán má trvalý pobyt tu na Slovensku. Pracuje v ČR celý rok na pracovnú zmluvu. V ČR si dáva daňové priznanie z príjmov v ČR a tu na Slovensku si dáva dalšie daňové príznanie . Tento rok mi ukazal potvrdenie o zdaniteľných príjmoch z ČR, ktoré je iné ako obvykle. V minulých rokoch sa v potvrdení udávalo poistné,ktoré zaplatil na odvody a to sa odpočítalo od jeho hrubej mzdy a bol Základ dane. Tento rok je to inak. V potvrdení je úhrn poistného ktoré je povinný platiť zamestnávateľ za seba z jeho hrubých miezd.
Je to poistné ktoré platí zamestnávateľ za neho. Táto suma je pripočítaná k jeho hrubej mzde a spolu tvoria Základ dane.
Ale ako teraz tu na Slovensku sa toto dá do daňového priznania keď v potvrdení není vyčíslené poistné, ktoré si tento pán sám zaplatil za seba, ale len poisté ktoré zaplatiť jeho zamestnávateľ. ??? Základ dane sa mu potom strašne zvýši. , či ako na to.?? Vie niekto poradiť??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    HankaS Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím o radu ak sa už tento rok niekto stretol s nasledovným:
    Jeden pán má trvalý pobyt tu na Slovensku. Pracuje v ČR celý rok na pracovnú zmluvu. V ČR si dáva daňové priznanie z príjmov v ČR a tu na Slovensku si dáva dalšie daňové príznanie . Tento rok mi ukazal potvrdenie o zdaniteľných príjmoch z ČR, ktoré je iné ako obvykle. V minulých rokoch sa v potvrdení udávalo poistné,ktoré zaplatil na odvody a to sa odpočítalo od jeho hrubej mzdy a bol Základ dane. Tento rok je to inak. V potvrdení je úhrn poistného ktoré je povinný platiť zamestnávateľ za seba z jeho hrubých miezd.
    Je to poistné ktoré platí zamestnávateľ za neho. Táto suma je pripočítaná k jeho hrubej mzde a spolu tvoria Základ dane.
    Ale ako teraz tu na Slovensku sa toto dá do daňového priznania keď v potvrdení není vyčíslené poistné, ktoré si tento pán sám zaplatil za seba, ale len poisté ktoré zaplatiť jeho zamestnávateľ. ??? Základ dane sa mu potom strašne zvýši. , či ako na to.?? Vie niekto poradiť??? Ďakujem
    Nechce sa mi písať znova, pozri sa tu, prosím http://www.porada.sk/934636-post22.html

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Aj keď robím daňové priznanie na SR podľa DP v ČR a píšem o dani, ktorú si môžem započítať tak musím do DP v SR napísať aj úhrn príjmov /základov dane / v ČR.
    A to je že čo tam teraz máme dať. Veď základ dane z ročného zúčtovania alebo daňového priznania v ČR je práve tá superhrubá mzda.????

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja som v štádiu zisťovania ako to je v ČR. Chce to čas. Na podanie DP v SR je času dosť. Klientom s príjmami zo zahraničia doporučujem podať žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP . Dovtedy zistím ako to vlastne je. S ČR máme v zmluve metódu zápočtu dane, takže to nie je jedno, čo tam popíšeme .

    dzakova je offline (nepripojený) dzakova

    dzakova
    Ja mam podobny pripad. Pol dna hladam a nic som nenasla.
    Mam pana, ktory 1-4/2008 mesiace pracoval v CR a doniesol mi potvdenie o prijme, z ktoreho som "mimo" a neviem ako ho napisat do DP. Mal prerusenu zivnost 1-4 a nasledne zacal podnikat na Slovenku, kde mame prijem z podnikania. Potrebujem to dat dohromady a neviem ako! Zatial nikto nedal odpoved na tuto otazku, kde treba vyplnit DP typ B - zamestnanec v CR a podnikanie na uzemi SR.
    Ak sa niekto podujme mi odpovedat vopred dakujem. Bola by som rada, keby som stihla odovzdat nacas DP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dzakova Pozri príspevok
    Ja mam podobny pripad. Pol dna hladam a nic som nenasla.
    Mam pana, ktory 1-4/2008 mesiace pracoval v CR a doniesol mi potvdenie o prijme, z ktoreho som "mimo" a neviem ako ho napisat do DP. Mal prerusenu zivnost 1-4 a nasledne zacal podnikat na Slovenku, kde mame prijem z podnikania. Potrebujem to dat dohromady a neviem ako! Zatial nikto nedal odpoved na tuto otazku, kde treba vyplnit DP typ B - zamestnanec v CR a podnikanie na uzemi SR.
    Ak sa niekto podujme mi odpovedat vopred dakujem. Bola by som rada, keby som stihla odovzdat nacas DP.
    Príjmy zo zamestnania ČR uvádzaš v odd. V., príjmy zo živnosti v SR v odd. VI.
    V odd. X. vyplňuješ r.82-87., kde uvedieš príjmy zo zamestnania v ČR.
    Pozorne si preštuduj témy o príjmoch z ČR, od roku 2008 je tam zmena /superhrubá mzda, v potvrdení sú zrazené odvody zamestnávatela - nie zamestnanca .../
    Doporučujem do 15.3.09 podať žiadosť na DU o predlženie lehoty na podanie DP z titulu príjmov zo záv.činnosti z ČR

    Potvrdenie o zdaniteľných príjmov v ČR za rok 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.