Zavrieť

Porady

dobropis

Ahojte, môže mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať: Idem vystaviť dobropis dátumom 4.2.09, dobropis sa týka faktúry vystavenej v minulom roku 2008 /výnos bol v roku 2008/, pôjde o poníženie ceny. Ako by som to mohla zaúčtovať, cez dohadné účty? Prosííím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PBEA Pozri príspevok
    Ahojte, môže mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať: Idem vystaviť dobropis dátumom 4.2.09, dobropis sa týka faktúry vystavenej v minulom roku 2008 /výnos bol v roku 2008/, pôjde o poníženie ceny. Ako by som to mohla zaúčtovať, cez dohadné účty? Prosííím
    Nie, zaúčtuješ ho klasicky do roku 2009.

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Podľa mňa musí upraviť výnos v r.2008 ak neni ešte urobená uzávierka za r.2008.

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    ale ako, aj ja by som myslela ponížiť výnos minulého roka,len neviem ako, uzavretý minulý rok ešte nemám.

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Keby som to vystavila rokom 2008 s ponížením výnosov nie je problém, ale zase DPH, musela by som podať opravné daňové k DPH. Keby som to vystavila rokom 2009 s DPH nie je problém ale ako ponížim výnosy minulého roka. Rozmýšlam cez dohadné účty, ale aký dohadný účet poníži výnosy?
    Ďakujem moc...........

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    S DPH neni problém,lebo DPH sa znížiš na výstupe v období kedy dobropis vystavíš.Tak keď je vystavený v2/09,tak ponížiš daň v 2/09.
    A čo sa týka úpravy výnosov do r.2008 ja som to zaúčtovala ako výdavky BO,lebo dobropisovanú sumu musím vrátiť.
    r.2008 : 604/383
    a v r. 2009 naúčtujem dobropis : -311/ -383 a tým sa zbavím 383.

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    katka Pozri príspevok
    S DPH neni problém,lebo DPH sa znížiš na výstupe v období kedy dobropis vystavíš.Tak keď je vystavený v2/09,tak ponížiš daň v 2/09.
    A čo sa týka úpravy výnosov do r.2008 ja som to zaúčtovala ako výdavky BO,lebo dobropisovanú sumu musím vrátiť.
    r.2008 : 604/383
    a v r. 2009 naúčtujem dobropis : -311/ -383 a tým sa zbavím 383.
    Mala som podobný prípad u neplatcu DPH, ja som to účtovala -385/-602.
    Dufam, že je to dobre. Pri úhrade v r 2009 budem účtovať
    221/ 311,-385

    Cila
    Naposledy upravil Cila : 05.02.09 at 15:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.