Zavrieť

Porady

Zrážková daň?

Zamestnanec pracuje na základe pracovnej zmluvy a má tiež u toho istého zamestnávateľa uzavorenú dohodu o vykoní práce. Ak je príjem z tejto dohody do 165,97 Eur zdaňuje sa zrážkovou daňou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaZH je offline (nepripojený) janaZH

    janaZH
    Práve som zistila, že asi nie, pretože zamestnanec má u tohto zamestnávateľa podpísané vyhlásenie a tiež príjem sa posudzuje v úhrnnej výške... Je to tak? Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janaZH Pozri príspevok
    Zamestnanec pracuje na základe pracovnej zmluvy a má tiež u toho istého zamestnávateľa uzavorenú dohodu o vykoní práce. Ak je príjem z tejto dohody do 165,97 Eur zdaňuje sa zrážkovou daňou?
    Príjem z prac. zmluvy a dohody zdaňuješ spolu preddavkovou daňou

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Zamestnanec mal pracovnú zmluvu do 05.12.2008, pracovný pomer sa ukončil v skušobnej dobe a následne bol prijatý na dohodu o pracovnej činnosti. Akou daňou zrazím keď príjem z dohody bol do 5000,-Sk.Ďakujem

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    dada 1 Pozri príspevok
    Zamestnanec mal pracovnú zmluvu do 05.12.2008, pracovný pomer sa ukončil v skušobnej dobe a následne bol prijatý na dohodu o pracovnej činnosti. Akou daňou zrazím keď príjem z dohody bol do 5000,-Sk.Ďakujem
    Do 5000 môžeš vybrať. Ak urobíš zrážkovú - príjem je z daňového hľadiska vysporiadaný. Ak urobíš preddavkovú - je príjem súčasťou ročného zúčtovania.

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    Ahojte.
    Prosím Vás viete mi niekto poradiť čo treba spraviť ak som za november 2008 odviedla daň ako zrážkovú a mala byť odvedená ako preddavková? Prišla som na to až teraz keď som vyplňovala potvrdenia. Je tam nejaký postih?

    Ďakujem

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mne sa stalo nieco podobne. Napisala som na DU list, kde som ziadala platbu preuctovat. Oprav to aj v prehlade za IV. Q a v hlaseni za rok 2008. Zamestnancovi vydaj spravne potvrdenie o prijme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.