Zavrieť

Porady

PC a operačný systém

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť.
V našej ord. (RO) zakupili počítač ale po častiach. Nechceli kupiť celý ale poskladaný cca 490,00€, vraj ich víde cenovo lepšie.
Moja prvá otázka: dá sa tako počítač zaradiť do majetku ako jeden celok napr. PC? Faktúra je výpísaná položkoviťe procer ...€,.... atď.
druhá otázka: pri zakupovaní PC celého alebo zloženého riaditeľ chce ušetriť a OP systém nechce kúpiť ani samotné programi ako je Word, ....
Prosím Vás poradte nám.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    TBMB Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť.
    V našej ord. (RO) zakupili počítač ale po častiach. Nechceli kupiť celý ale poskladaný cca 490,00€, vraj ich víde cenovo lepšie.
    Moja prvá otázka: dá sa tako počítač zaradiť do majetku ako jeden celok napr. PC? Faktúra je výpísaná položkoviťe procer ...€,.... atď.
    druhá otázka: pri zakupovaní PC celého alebo zloženého riaditeľ chce ušetriť a OP systém nechce kúpiť ani samotné programi ako je Word, ....
    Prosím Vás poradte nám.
    Ďakujem
    Ja len k tej druhej - a ako chce pracovať na ňom? Existujú síce aj freeware OS (Linux) a free programy (OpenOffice), ale tie nie sú vždy kompatibilné so softvérmi vyvinutými pre prostredie Windows. Je si vedomý tohto rizika?

    TBMB je offline (nepripojený) TBMB

    TBMB
    Riaditeľ akm si zaumieni.......
    Ja som chcela sa ohradiť zákonom či nariadením. Ak kúpim PC musí opsahovať OP, Word...
    Nevieš o takom niečom

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    TBMB Pozri príspevok
    Riaditeľ akm si zaumieni.......
    Ja som chcela sa ohradiť zákonom či nariadením. Ak kúpim PC musí opsahovať OP, Word...
    Nevieš o takom niečom
    Word je platený program. Používanie Wordu(aj iných platených programov a OS) bez licencie je porušovaním autorského zákona.

    TBMB je offline (nepripojený) TBMB

    TBMB
    Prosim a ak by sa kupovalo cez linex neviem ci som to spravne napisala. Malo by to by zadarmo. Tyka sa to aj verejnej spravy.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    TBMB Pozri príspevok
    Prosim a ak by sa kupovalo cez linex neviem ci som to spravne napisala. Malo by to by zadarmo. Tyka sa to aj verejnej spravy.
    Cez linex sa nekupuje. Linux je opreračný systém, niečo ako Windows, ale je voľne šíriteľný, teda zadarmo. Ale treba s ním vedieť pracovať, je to trochu iné, ako Windows. Hore som ti to písal.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Linux a aj OpenOffice sú síce zadarmo, ale môžu sa využívať aj na komerčné účely? A nerozumiem tomu riaditeľovi. Teraz ušetrí pár tisíc a ak mu prídu na to, že používa nelegálny software, potom už bude mať na programy plus bonus-mastná pokuta ?

    TBMB je offline (nepripojený) TBMB

    TBMB
    Aj ja sa mu snazim vysvetlit, ze na cierno je to zadarmo ale s rizikom. On ale stale svoje.
    Nemame ani smernicu, co by som tam napisal. PC sa zakupi len v pripade zakupenia Os ...
    Dik

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    TBMB Pozri príspevok
    Vravis ze na komercne ucely. Sme RO, nic nevyrabame ,nepredavame.
    Ani školy nič nevyrábajú a nepredávajú a predsa nemôžu používať nelegálny software.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kero64 Pozri príspevok
    Linux a aj OpenOffice sú síce zadarmo, ale môžu sa využívať aj na komerčné účely? A nerozumiem tomu riaditeľovi. Teraz ušetrí pár tisíc a ak mu prídu na to, že používa nelegálny software, potom už bude mať na programy plus bonus-mastná pokuta ?

    Komu niet rady , tomu ..............

    Sa čudujem , že zastáva funkciu " riaditeľ "


    Juraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.