Zavrieť

Porady

Dan z prijmu FO 2008

Chcem sa spytat k dani z prijmu> do 8/08 som poberala rodicovnsky prispevok od 9-12/08 som bola zamestnana prijem nepresiahol NC 98474 a zamestnavatel mi mzdu za 12/08 nevyplatil do konca 01/09 aku vysku si moze manzel uplatnit ako NC za manzelku? 98474-prijem (vo vyske vyplateneho alebo cely). Ja si vo svojom danovom priznani tiez mozem odratat NC 98474 v plnej vyske? Prijem-98474 mi vychadza minus ZD to znamena ze mi preddavky vratia v plnej vyske? dakujem moc za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ivetta: máš nárok na celú výšku NČZD 98 496 Sk.
    Manžel : 98 496 mínus Tvoj príjem.
    Tvoj príjem hrubá mzda 9až11/2008 mínus Tvoje odvody

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    ivetta_6 Pozri príspevok
    Chcem sa spytat k dani z prijmu> do 8/08 som poberala rodicovnsky prispevok od 9-12/08 som bola zamestnana prijem nepresiahol NC 98474 a zamestnavatel mi mzdu za 12/08 nevyplatil do konca 01/09 aku vysku si moze manzel uplatnit ako NC za manzelku? 98474-prijem (vo vyske vyplateneho alebo cely). Ja si vo svojom danovom priznani tiez mozem odratat NC 98474 v plnej vyske? Prijem-98474 mi vychadza minus ZD to znamena ze mi preddavky vratia v plnej vyske? dakujem moc za pomoc
    Ivettka, skutočne by ma zaujímalo, z akého dôvodu si zaradila svoju tému "Daň z prijmu FO 2008" do Porada - Kaviarne. Nechcem Ťa znechucovať, ale bolo by dobré, keby si skôr, ako zadáš novú tému alebo otázku , aspoň očami prebehla jednotlivé sekcie na úvodnej stránke Porady. Alebo si ozaj myslíš, že otázky dane z príjmov treba zaradiť práve do kaviarne?

    A chcem Ti dať do pozornosti, že existuje návod na prácu s Poradou, podrobný a zrozumiteľný, a že tiež existuje Etiketa, súbor pravidiel, ako sa pohybovať na Porade. Keď podáš to daňové priznanie zo rok 2008, tak by bolo dobré, keby si si našla čas a oboje prečítala.

    Ale nie si sama, ktorá na takéto veci nemá čas. Žiaľ.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na prvé čítanie sa usmerňovanie možno zdá "opovážlivé", ale treba si uvedomiť, že nesprávne zaraďovanie tu vytvára jeden obrovský chaos. Tí, ktorí neignorujú pravidlá, majú potom problémy pri vyhľadávaní... .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.