Zavrieť

Porady

kolky-daňový alebo nedaňový výdavok

Ako mám zaúčtovať kolky, ktoré boli nakúpené kvôli žiadosti na DU o odpustenie penále za omeškané platby DPH? Predpokladám, že ako nedaňový výdavok. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Prečo uvažujete nad kolkami ako nedaňovým výdavkom? Neuvažujte nad tým tak, že to kvôli čomu žiadate - penále z DÚ sú nedaňovým výdavkom, tak aj kolok bude nedaňový výdavok. Je to normálny daňovo uznaný náklad - však ten poplatok vo forme kolku musel byť zaplatený v súvislosti s podnikaním.

    Bebetka84 je offline (nepripojený) Bebetka84

    Bea Bebetka84
    Mohol by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať kolok ak neviem jednoznačne preukázať načo bol použitý?

    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bebetka84 Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať kolok ak neviem jednoznačne preukázať načo bol použitý?

    Ďakujem
    Na 538 s nedaňovou analytikou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bebetka84 Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať kolok ak neviem jednoznačne preukázať načo bol použitý?

    Ďakujem
    Samotný nákup kolku nie je nič, je to nedaňový náklad. Až keby si ho použil, sa dá uviesť, či je to daňovo uznateľné alebo nie.
    Katarína Cigánová
    Tweety Pozri príspevok
    Na 538 s nedaňovou analytikou.
    samotný nákup kolku by som účtovala: 213/211 a použitie : 538 - nedaňová analytika / 213

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    samotný nákup kolku by som účtovala: 213/211 a použitie : 538 - nedaňová analytika / 213
    Na 213 sa účtujú kolky nakúpené na sklad, ak ich ihneď použijeme, toto zaúčtovanie je nepotrebné. Nákup kolkov na priame použitie preto účtujeme na 538- ak sú použité za účelom podnikania, sú daňovo uznaným nákladom.
    Naposledy upravil Tweety : 04.09.09 at 15:10 Dôvod: gram

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Pekný deň,
    Aj kolok zakúpený na pošte (výdavkový doklad) cez pokladňu ide na 538/211 ?? Bol použitý na žiadosť o predĺženie súhlasu pre nakladanie s odpadom. Ako to zúčtovať??

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Airam25 Pozri príspevok
    Pekný deň,
    Aj kolok zakúpený na pošte (výdavkový doklad) cez pokladňu ide na 538/211 ?? Bol použitý na žiadosť o predĺženie súhlasu pre nakladanie s odpadom. Ako to zúčtovať??
    538xxx/211

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Marianna01 Pozri príspevok
    538xxx/211
    Ďakujem. A to jeho použitie sa ešte nejako účtuje alebo stačí mať uloženú kópiu tej žiadosti v interných dokladoch ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Airam25 Pozri príspevok
    Ďakujem. A to jeho použitie sa ešte nejako účtuje alebo stačí mať uloženú kópiu tej žiadosti v interných dokladoch ?
    ak k tomu máš vytvorený ID, založ ho k ID. Ak k tejto operácii nemáš iný doklad, len doklad o nákupe, kópiu žiadosti prilož k tomuto dokladu a (ak vedieš) ďalšiu kópiu do odoslanej pošty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.