Zavrieť

Porady

Zdravotka

Čaute, čo si myslíte na, keď som SZČo aj zamestnanec, platím si preddavky aj z jedného aj z druhého a bol by som na PN, má to nejaký efekt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    PN na vypláca z nemocenského poistenia, nie zo zdravotného. Pokiaľ začínaš podnikať môžeš byť dobrovoľným platcom. Ale pokiaľ sa prihlásiš za dobrovoľného olatcu platiť už musíš. A asi by si zaplatila oveľa viacej ako by si dostala za 1-2 týždňovú PN. Podľa mňa sa to nevyplatí.
    učtovníčka
    Pokiaľ by to bolo platenie dobrovolné tak to má význam pre nemenovaných ministrov
    ktorí zbierajú peniaze kde sa dá, ale praktický význam to nemá, lebo nemocenskú vyplatia len raz aj to takú miniatúru, že to nestojí za reč. Pokiaľ nemusíš tak neplať.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nesúhlasím celkom s názorom, že platiť nemocenské poistenie sa neoplatí. Pre toho, kto je často PN alebo pri deťoch na OČR, to môže byť celkom dobrý "byznys".

    Viď http://www.aurus.sk/tlac/dobrovol_nem.pdf

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Jozef Mihál
    Nesúhlasím celkom s názorom, že platiť nemocenské poistenie sa neoplatí. Pre toho, kto je často PN alebo pri deťoch na OČR, to môže byť celkom dobrý "byznys".

    Viď http://www.aurus.sk/tlac/dobrovol_nem.pdf
    .......alebo kto plánuje bábetko.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Otázka znela takto:

    mackova
    Čaute, čo si myslíte na, keď som SZČo aj zamestnanec, platím si preddavky aj z jedného aj z druhého a bol by som na PN, má to nejaký efekt?
    ...osobne neviem, na čo ste sa tým chceli spýtať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.