Zavrieť

Porady

Odpočet DPH z ČR

Dobrý deň, potrebujem súrne poradiť. Ako reklamná agentúra v SR (platca DPH) sme pre klienta v SR (tiež platca DPH) zabezpečovali výrobu a polep samolepiek na jeho železničné vozne. Keďže vozne boli práve v Ostrave, zabezpečili sme to subdodavateľsky reklamkou z Ostravy. Ona nám poslala fa aj s českou DPH. Postupovali správne? Čo s tou DPH? Ako si môžeme odpočítať DPH? Vôbec s týmto nemám skúsenosti. Poraďte prosím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Tiež prosím o podobný problém. Konateľ kúpil v ČR notebook, ale nepovedal, že je to pre firmu a na doklade je aj české DPH. Ako mám toto zaúčtovať, čo s tým DPH? Môžem ho jednoducho odrátať a dodaniť to našou daňou?
    Môžem to DPH vôbec odrátať?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Fany Pozri príspevok
    Tiež prosím o podobný problém. Konateľ kúpil v ČR notebook, ale nepovedal, že je to pre firmu a na doklade je aj české DPH. Ako mám toto zaúčtovať, čo s tým DPH? Môžem ho jednoducho odrátať a dodaniť to našou daňou?
    Môžem to DPH vôbec odrátať?
    DPH by som určite neodrátala - treba si vždy uvedomiť ako to je s DPH - keďže sa DPH účtovala v ČR, odviedla sa do štátneho rozpočtu ČR. To znamená, že nie je možné si ju pýtať zo štátneho rozpočtu SR. Ja mám u klienta tiež takýto úžasný blok, kým sa spamätal, a tak teraz vybavuje u českého dodávateľa, aby to opravil a dal nám faktúru s nulovou DPH - bloček je zatiaľ zúčtovaný celý s DPH - ale určite to ešte doriešime- lebo zrejme bude dávať dobropis na sumu DPH.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Super, Erika, ďakujem.

    ak sa ešte môžem spýtať, treba sa pri takýchto nákupoch v zahraničí niečím preukazovať, alebo stačí povedať údaje o firme, IČ DPH... ?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Fany Pozri príspevok
    Super, Erika, ďakujem.

    ak sa ešte môžem spýtať, treba sa pri takýchto nákupoch v zahraničí niečím preukazovať, alebo stačí povedať údaje o firme, IČ DPH... ?
    Stačí povedať údaje o firme - každý dodávateľ má možnosť si toto IČ DPH overiť na internete - a v podstate je to jeho povinnosťou na správne zúčtovanie faktúry.

    ElenaLV je offline (nepripojený) ElenaLV

    ElenaLV
    Z DÚ mi ohľadom tejto DPH napísali, že sa musíme obrátiť s požiadavkou o refundáciu dane na Finanční úrad Praha1. Vie mi niekto poradiť postup?
    Ďakujem.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Možno niečo nájdeš tu, su tu všetky pokyny aj tlačivá:
    http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-...92.html?year=0
    Naposledy upravil petra:-) : 13.02.09 at 21:56 Dôvod: priloha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.