Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aj ja mám dohodárov v tomto mesiaci, ktorí majú VZ 10,00 € a vypočítal im program 0,00 € poistné na UP. Garančné neuvádzam preto, lebo u nás sa neplatí.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    A Tvoj SW dohodárov s nulovým odvodom uvádza v 1. strane výkazu v počte pre UP? POHODA ich neuvádza a podľa mňa je to nesprávne. Lebo vymeriavací základ majú.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Mne Softip dohodárov uvádza všetkých do výkazu. Keď som to zaslala do soc. poisťovne, tak tam boli aj tí, dohodári, ktorí mali VZ 10,00€ a UP bolo 0,00€. V POHODE to máš asi zle nadstavené.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Nie ja to mám zle nastavené, POHODÁCI to zle naprogramovali :-) Ešte stále robia opravy. Na šťastie ja mám s tým výkazom ešte čas, len som to skúšala, aby som vedela čo ma čaká, aby som nemusela potom na poslednú chvíľu stresovať .

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Tak som to aj myslela, že to zle naprogramovali, ale použila som na to len iný výraz, že nastavili, ved sú v pohode. Ja mám výplatný termín 10 a som rada, že to mám všetko ok, aj keď musím priznať, že som mala tiež dosť veľa technických problémov s mojim programom.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Kvalita SW a najmä jeho tvorcov sa prejavuje v kritických situáciách, ako je napríklad prechod na euro.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    bea Pozri príspevok
    A Tvoj SW dohodárov s nulovým odvodom uvádza v 1. strane výkazu v počte pre UP? POHODA ich neuvádza a podľa mňa je to nesprávne. Lebo vymeriavací základ majú.
    Máš pravdu, je to nesprávne, https://podatelna.socpoist.sk/loginc...bGf!1240664053
    sa o tom presne takto píše.

    SP na svojej stránke uvádza aj toto:
    V nadväznosti na zmenu zákona o sociálnom poistení účinnú od 1. januára 2009, podľa ktorej sa jednotlivé sumy poistného na nemocenské poistenie, poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, poistného na invalidné poistenie, poistného na úrazové poistenie, poistného na garančné poistenie, poistného na poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu solidarity zaokrúhľujú na 10 eurocentov nadol, pristúpila Sociálna poisťovňa k zmene kontroly počtu zamestnancov, za ktorých odvádza zamestnávateľ poistné na daný fond. Prosím kontaktuje svojho dodávateľa software a poskytnite mu informáciu „Určenie počtu zamestnancov, ....".
    <o:p></o:p>
    <o:p>Skús napísať svojmu dodávateľovi SW ... </o:p>
    <o:p></o:p>
    <o:p></o:p>

    Dnes SP priložila nové usmernenie:
    ● Zaokrúhľovanie jednotlivých súm poistného na sociálne poistenie a vykazovanie poistného na sociálne poistenie.

    http://www.socpoist.sk/aktuality-zao...09/1755s22154c
    Naposledy upravil Rozalka : 06.02.09 at 19:39

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Rozalka Pozri príspevok
    Dnes SP priložila nové usmernenie:
    ● Zaokrúhľovanie jednotlivých súm poistného na sociálne poistenie a vykazovanie poistného na sociálne poistenie.

    http://www.socpoist.sk/aktuality-zao...09/1755s22154c
    Práve na základe tohoto som to zistila - pozri názov témy

    Zaokrúhľovanie jednotlivých súm poistného na sociálne poistenie a vykazovanie poistné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.