Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie vymeriavacich zakladov

Chcela by som poprosit o radu - je pravda,ze vymeriavaci zaklad zamestnanca na socialne poistenie a na zdravotne poistenie nie je zaokruhlovany rovnako?
a to: od 1. 1. 2009 sa vymeriavací základ pre SP zaokrúhľuje na eurocenty nahor, ale vymeriavací základ na zdravotné poistenie sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol? moze sa stat,ze mi VZ do soc.poistovne vyjde 296,30 a do ZP 296,29?alebo je to chyba softveru?
Ako bude zamestnanec vediet,z akeho VZ sa mu odvadza zdravotne poistenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    áno je to pravda, na zdravotné poistenie VZ na eurocent nadol a poistné - preddavok na eurocent nadol. Na sociálne poistenie VZ na eurocent nahor a poistné na jednotlivé poistenia na 10 eurocentov nadol.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Pekný deň. Lúskam, lúskam Poradu a stále si nie so istý. Prosím, nevyráta mi niekto čistú mzdu z VZ 12000,- Sk /398,33 Eur/ s presným rozpisom jednotlivých položiek NP, SP, IP atď, aby som mal istotu ako sa to zaokrúhľuje. Podľa horeuvedeného má to byť takto?
    SOC.P. VZ=398,33
    Zamestnanec: NP=5,50, SP=15,90, IP=11,90, PvN=3,90
    Zamestnáv.: NP=5,50, SP=55,70, IP=11,90, UP=3,10, GF=0,90, PvN=3,90, RF=18,90

    ZP: Zamestnanec VZ=398,32 odvod 15,93
    Zamestnav. 39,83

    Daň: 11,19 ďakujem
    Naposledy upravil dopravca : 03.03.09 at 10:41

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dopravca Pozri príspevok
    Pekný deň. Lúskam, lúskam Poradu a stále si nie so istý. Prosím, nevyráta mi niekto čistú mzdu z VZ 12000,- Sk /398,33 Eur/ s presným rozpisom jednotlivých položiek NP, SP, IP atď, aby som mal istotu ako sa to zaokrúhľuje. Podľa horeuvedeného má to byť takto?
    SOC.P. VZ=398,33
    Zamestnanec: NP=5,50, SP=15,90, IP=11,90, PvN=3,90
    Zamestnáv.: NP=5,50, SP=55,70, IP=11,90, UP=3,10, GF=0,90, PvN=3,90, RF=18,90

    ZP: Zamestnanec VZ=398,32 odvod 15,93
    Zamestnav. 39,83

    Daň: 11,19 ďakujem
    máš to dobre, čistá mzda je 334,01€

    zaokruhlovanie vymeriavacich zakladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.