Zavrieť

Porady

práca na dohodu

Milí poraďáci, viete mi odpovedať na niektoré otázky?

1. Ak mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce v jednej firme na jeden druh práce a plný počet možných hodin - 350 a v tom istom roku a v tej istej firme na iný druh práce a tiež na 350 hodin /alebo hoci 200 hodin, ale teda nad povoleny ramec/ - či je toto možné

2. Ak by som mala uzatvorenu DoVP na isty druh prace u jedného
zamestnávateľa na tych 350 hodin a u úplne inéeho zamestnávateľa na
ďalších 350 hodin. Takže ako brigádnik by som odpracovala za ten rok až
700 hodin, ale ani jeden zamestnávateľ by neprekročil povolený limit. Je
toto zákonne a môžu sa take dohody uzatvorit?

3. Či je niečo podobné možne aj pri dohode o pracovnej cinnosti - teda, že
by som 10 hod týždenne pracovala pre jedného zamestnáavateľa a ďalších 10 hodin týždenne pre ineho zamestnávateľa?

Za odpovede vopred veľmi pekne ďakujem. klbko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    U jedného zamestnávateľa môžeš mať neobmedzený počet dohôd o VP, ale počet hodín nesmie prekročiť v sumáre 350 hod./rok. Zamestnávateľ môže s tebou ešte uzatvoriť DoPČ. U roznych zamestnávateľoch môžeš mať DoVP aj u každého á 350 hod./rok, to isté platí aj o DoPČ.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    mzdarka renca Pozri príspevok
    U jedného zamestnávateľa môžeš mať neobmedzený počet dohôd o VP, ale počet hodín nesmie prekročiť v sumáre 350 hod./rok. Zamestnávateľ môže s tebou ešte uzatvoriť DoPČ. U roznych zamestnávateľoch môžeš mať DoVP aj u každého á 350 hod./rok, to isté platí aj o DoPČ.

    prosim ta, teda mozem uzatvorit cisto teoreticky napr. s 5 zamestnavatelmi DoVP a kazda bude na 350 hodin, teda 5*350?
    a niekde as zamestnam na HPP 1/4 uvazok za 3000 SKK a tak sa vyhnem odvodom do SP a RZZP?
    dakujem

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Presne tak, marína8.

    dakujem p. mihal, som rada, ked sa mi "moje teorie" na 100% potvrdia

    mirka1979 je offline (nepripojený) mirka1979

    mirka1979
    Dobrý deň, prosím o radu na nasledovné: som na RD, poberám RP, momentálne mám možnosť privyrobiť si na dohodu popri RD. Chcela by som poradiť, na akú dohodu je najlepšie robiť (budem pracovať v predajni od 8-16.30) tak, aby som neporušila zákon. Neviem či existujú nejaké kľučky (napr.dohoda na dobu určitú so stanoveným max.počtom odpracovaných hod. a po jej skončení opäť obnovenie dohody podobným systémom po celý rok tak, aby to bolo legislatívne platné). Neviem či som sa správne vyjadrila...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.