Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Dobrý deň,
zamestnávateľ mal 1 dohodára v r. 2008
v mesiacoch 6-9 - nemal podpísané vyhlásenie, mal zrážkovú daň z príjmu.
v mesiacoch 10-12 mal podpísné vyhlásenie, mal preddavkovú daň - nulovú.

Može mu spraviť z týchto príjmov zamestnávateľ ročné zúčtovanie, alebo len dať potvrdenie o príjme?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    zamestnávateľ mal 1 dohodára v r. 2008
    v mesiacoch 6-9 - nemal podpísané vyhlásenie, mal zrážkovú daň z príjmu.
    v mesiacoch 10-12 mal podpísné vyhlásenie, mal preddavkovú daň - nulovú.

    Može mu spraviť z týchto príjmov zamestnávateľ ročné zúčtovanie, alebo len dať potvrdenie o príjme?
    Ďakujem
    Môže, ale len z príjmov, pri ktorých bola preddavková daň, t.j. nebude brať do úvahy príjmy za 6.-9. mesiac, a rovnako ani zrážkovú daň. Ale, ak zamestnanec chce aby sa mu zrážková daň vrátila, musí si podať DP sám. Tam už uvedie všetky príjmy a rovnako aj dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Takže najlepšie bude mu dať potvrdenie.
    Áno, bude, a môže mu byť už zrazená daň započítaná ako preddavová.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    V potvrdení bude mať zrazenú daň /zrážkovú/ zvlášť pri príjmoch podľa §43, nie? A sám si potom v DP uplatní ako preddavok.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Dobrý deň, mala by som ešte otázku ohľadne RZ.
    Invalidný dochodca bol zamestnaný na na polovičný uvazok, uplatnil si NČ. Ak mu zamestnávateľ nespraví RZ a jeho príjem nie je viac ako 49.248,- Sk tak zamestnanec nie je povinný robiť DP, však?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň, mala by som ešte otázku ohľadne RZ.
    Invalidný dochodca bol zamestnaný na na polovičný uvazok, uplatnil si NČ. Ak mu zamestnávateľ nespraví RZ a jeho príjem nie je viac ako 49.248,- Sk tak zamestnanec nie je povinný robiť DP, však?
    Nie je, ale ak mu bola zrážaná daň, tak sa mu to oplatí podať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň, mala by som ešte otázku ohľadne RZ.
    Invalidný dochodca bol zamestnaný na na polovičný uvazok, uplatnil si NČ. Ak mu zamestnávateľ nespraví RZ a jeho príjem nie je viac ako 49.248,- Sk tak zamestnanec nie je povinný robiť DP, však?
    Ak oň požiada, musí mu ho urobiť, ak nepožiada, nie je pri takom príjme povinný podať DP.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ďakujem pekne za odpovede.
    Ešte niečo. Pri dohode o vykonaní pracovnej činnosti dohodnutá hodinová odmena sa uvádza ľubovoľná? Nie je tam minimu? Ako so zaohkrúľovaním?
    Lebo teraz mám pred sebou tú dohodu a je tam 1,8 EUR na hodinu. Je to tak správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za odpovede.
    Ešte niečo. Pri dohode o vykonaní pracovnej činnosti dohodnutá hodinová odmena sa uvádza ľubovoľná? Nie je tam minimu? Ako so zaohkrúľovaním?
    Lebo teraz mám pred sebou tú dohodu a je tam 1,8 EUR na hodinu. Je to tak správne?
    Nie je ničím obmedzená.Zákon o MM sa na práce na dohody nevzťahuje. Ak sa na takej odmene dohodli, je to správne.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Prosím vás, mala som zamestnanca, ktorý mal od apríla 2008 priznaný predčastný dôchodok a v auguste sa stal starobným dôchodcom a ukončil u nás prac.pomer. 1. môžem mu urobiť ročné vyuč.dane a na žiadosti treba, aby zatrhol v bode l časti b , že je poberateľom starobného dôchopdku?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    vema Pozri príspevok
    Prosím vás, mala som zamestnanca, ktorý mal od apríla 2008 priznaný predčastný dôchodok a v auguste sa stal starobným dôchodcom a ukončil u nás prac.pomer. 1. môžem mu urobiť ročné vyuč.dane a na žiadosti treba, aby zatrhol v bode l časti b , že je poberateľom starobného dôchopdku?

    áno, urob mu RZD, ale na žiadosť nepíš, že je poberateľom starobného dôchodku, nakoľko má v zmysle zákona nárok v roku 2008 na odpočítateľnú položku z dôvodu, že nebol starob. dôchodca od 1.1.2008, ale až od apríla 2008.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    vema Pozri príspevok
    Prosím vás, mala som zamestnanca, ktorý mal od apríla 2008 priznaný predčastný dôchodok a v auguste sa stal starobným dôchodcom a ukončil u nás prac.pomer. 1. môžem mu urobiť ročné vyuč.dane a na žiadosti treba, aby zatrhol v bode l časti b , že je poberateľom starobného dôchopdku?
    Neporadíte?

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    mzdarka renca Pozri príspevok
    už som ti poradila
    Ďakujem Ti renča, asi sme to naraz napísali. Máš bodík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.