Zavrieť

Porady

Tovar z ČŠ na dobierku v MRP

Prosím, poraďte mi, ak viete, ako by som mohla vyriešiť - účtovne túto vec:

Máme faktúru od českého dodávateľa na tovar (vystavená 2.6.05, dodanie 2.6.05). Na faktúre je uvedený spôsob platby v hotovosti. Balík prišiel poštou. Máme k tomu potvrdenie z pošty zo dňa 8.6.05 Ako by som mala zaúčtovať tento prípad? Čo s DPH? Aký kurz použiť? Môže sa tovar prijať na sklad v tej výške, v ktorej sa zaplatila? Ak nie, aký kurz by sa mal použiť?
V MRP PÚ už faktúru účtovať nebudem, bude to v pokladni a zápis v účtovnom denníku. Ako potom vyriešiť samozdanenie? Vo faktúre sú možnosti na zaúčtovanie DPH ale v denníku nie. Poraďte mi, ako by ste to robili vy.
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Tak ako píše Lenka, zapísať faktúru do knihy a zaúčtovať jej úhradu cez pokladňu. Do DPH - samozdanenie kurzom kedy ti fa prišla, resp.tovar (no tak teda soft!), do knihy záväzkov dňom vystavenia. Použiješ kurz NBS, rozdiel medzi sumou úhrady a fa na kurzový rozdiel.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ďakujem Vám, tak to aj urobím. Je to logické.

    har je offline (nepripojený) har

    har
    V programe MRP PÚ to môžete účtovať aj cez knihu daňových dokladov ako nákup v hotovosti. Ale asi je to šikovnejšie cez faktúru, ako Vám to radili.

    Tovar z ČŠ na dobierku v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.