Zavrieť

Porady

Nizky HV ako ho zvysit ?

a.s. platca dph sme prave zistili uzavierkou po zuctovani koncorocnych operacii , ze sme sa dostali do straty a to vedenie firmy necakalo.... a este ani nevie existuje nieco cim by sa dal zvysit Hv? hm?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Umelo napriklad tak, ze uplatnite nizsie uctovne odpisy dlhodobeho majetku, nez je skutocne opotrebenie (pouvazujte o najnizsich pripustnych - vzhladom na charakter majetku) a danove odpisy nemusite uplatnit vobec. Je viac moznosti, podla toho co mate v suvahe )))

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    odpisy su na tri auta, dve nove a jedno konciace odpisovanie, vytvorila som rezervy na nevycerp.dovolenky a to mi velmi znizilo hv do straty.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Paula Pozri príspevok
    Prečo riešite niečo, o čom vedenie netuší?
    To som prekvapena reakciou,v com je problem? nemozem skusit najst,porozmyslat nad riesenim a potom pripadne dat navrh a najst spolocne riesenie s vedenim?

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Ak by chceli zvysit len danovy HV, je to jednoduche (prerusit odpisy, par nakladov kvalifikovat ako nedanove) ale zrejme sa jedna o uctovny zisk. Ak prehodnotenie odpisov tych novych aut nepomoze ... Tak skus preverit pripady, na ktore sa "rado" zabuda - spoloocnici nevlozili nahodou do firmy nejaky dlhodoby majetok (042/648) poobzeraj sa po kancelarii, poprechadzaj po firme a skus sa spytat odkial su PC a nabytok ) Neboli nejake poistne udalosti, kde treba zauctovat narok na plnenie od poistovne (378/682) konatelia obcas zabudnu povedat, ze tukli auto a aj to nahlasili poistovni )) Pozri odberatelske zmluvy - ci sa nahodou nevyhrazate odberatelom, ze pri omeskani platby im budete uctovat urok z omeskania (311/644)... atd.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dodám, že aj nákupy - predmety do 30000 Sk sa dajú preklasfikovať na dlhodobý majetok a zaradiť do odpisovaného majetku.
    Rezervy na dovolenky by som tiež prehodnotila - obvykle sú nadhodnotené z dôvodu vysokých odmien ku koncu roka, vdaka ktorým sa priemerky výrazne zvýšia. Ale zväčša je nereálne, aby zamestnanci tieto dovolenky vyčerpali v I.Q:2009.
    Tiež pri vysokých platoch neodporúčam mechanicky počítať odvody bez zohľadnenia max.vymeriavacieho základu.
    Nedá mi nedodať, že o vývoji hospodárenia vedenie má mať informácie priebežne-aspoň štvrťročne, a nie byť prekvapené vo februári nasl.roka..............
    Naposledy upravil KEJKA : 12.02.09 at 15:52

    Nizky HV ako ho zvysit ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.