Zavrieť

Porady

zostatok uct 354

Prosim poradte mi,
vraj som mala k uzavierke 31 12 2008 nejakym, mne neznamym sposobom preuctovat zostatky 354 na 355.
Viete mi poradit podrobnosti? Mozem to urobit teraz?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, zostal Ti na konci roku zostatok na 354? Mala si nevyčerpané prostriedky na výdavkovom účte z originálnych kompetencií? Ak áno, bolo potrebné ich asi odviesť zriaďovateľovi. Preúčtovanie na 355 - tam sa mi to veľmi nezdá, tam mám zostatkovú cenu dlhodob.majetku.
    Niekto to tu snáď upresní.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Ak zostali nevyčerpané prostriedky z originálnych kompetenicií na 354, bolo ich treba preúčtovať na 355, v súvahe sa účet 354 nenachádza.

    katkatn je offline (nepripojený) katkatn

    katkatn
    My sme RO zriadená mestom a k 31.12. zadávame povinne nulovanie účtov, čo znamená, že ak mám nedočerpané originálky musím ich odviesť zriaďovateľovi, na účet 355 sme ich preúčtovávali len počas roka, aby nám sadla súvaha nakoľko účet 354 sa v nej nenachádza, takže sa prikláňam k názoru AntekaK

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    ja som na 354 mala minimálny zostatok, preúčtovala som ho na 355 v zmysle tohto pokynu :

    http://www.datacentrum.sk/dc/dcrs.ns...samosprava.pdf

    stránku www. datacentrum. sk si sledujem, lebo sú tam pokyny k uzávierkam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.