Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie-odpisy

Prosím o radu, ako zaokrúhliť mesačné účtovné odpisy. V ZDzP som sa dočítala, že daňové odpisy sa zaokrúhľujú na celé € nahor, ale o účtovných som nezistila nič (len v §26, ods.6,7,8 sa píše čosi o mes. odpisoch, ale to sa ma netýka). Ja som za jan.2009 urobila mes. odpisy zaokrúhlené na dve des. miesta. Môžem to tak nechať, alebo prerobiť so zaokrúhlením na celé €?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    V Postupoch účtovania PU som sa dočítala, že spôsob zaokrúhl. odpisov sa určí v odpisovom pláne. Keď uvediem v účt. smernici zaokr. na dve des. miesta, tak by to malo byť v poriadku, nie?

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Spôsob zaokrúhlenia odpisov sa uvádza v odpisovom pláne. Zaokrúhlila by som na celé € nahor.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    Žabinka Pozri príspevok
    Prosím o radu, ako zaokrúhliť mesačné účtovné odpisy. V ZDzP som sa dočítala, že daňové odpisy sa zaokrúhľujú na celé € nahor, ale o účtovných som nezistila nič (len v §26, ods.6,7,8 sa píše čosi o mes. odpisoch, ale to sa ma netýka). Ja som za jan.2009 urobila mes. odpisy zaokrúhlené na dve des. miesta. Môžem to tak nechať, alebo prerobiť so zaokrúhlením na celé €?
    na cele EUR nahor sa zaokruhluju danove odpisy, uctovne je na tebe ako si zvolis odpisovy plan, mozes tak isto, ale ja by som odporucala na 2 desatin. miesta, mala som dnes skolenie k dlh.maj a lektor odporucal tiez na 2 des.miesta

    Zaokrúhľovanie-odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.