Zavrieť

Porady

internetova reklama

Dobry den!

Mam webove stranky umiestnene na zahranicnych serveroch a predavam reklamu na nich pre zahranicne osoby. Takisto dostavam provizie za predaja produktov/sluzieb cez moje odkazy. Majitel tovaru/sluzby je zahranicna firma a aj kupujuci su. Zistil som, ze za minuly rok som prekrocil limit 35.000EUR (teraz som SZCO a mam pausalne vydavky). Takze by tento rok by som uz mal byt platitelom DPH. Pozeral som temu 'Čo je to obrat?' v (PORADA.sk > PORADY > Účtovníctvo, dane, právo, BOZP > Daň z pridanej hodnoty > Vypracované otázky z DPH) (nemozem dat odkaz, lebo nemam este 15 prispevkov) a tam pise nasledujuce:

Do obratu sa nezapočítavajú výnosy (príjmy), ktoré z hľadiska ZDPH nie sú predmetom dane napr:
-výnosy (príjmy) za služby, ktorých miestom dodania nie je tuzemsko (pozri napr. § 15 ods. 7, 8 ZDPH).

Takze teraz mam obrat 35.000EUR alebo nie?
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BlackFox je offline (nepripojený) BlackFox

    Som človek ktorý má vysoké ambície ...viac BlackFox
    Zdravím pripravujem stránku na interntovú reklamu pre firmy a podnikatelov a rád by som sa o tom poradil že čo potrebujem a ako mám postupovať a čomu sa mám vyvarovať za radu Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.