Zavrieť

Porady

Kedy dodatočné DP PO?

Dobrý večer,

Prosím Vás vie mi niekto povedať v ktorom Finančnom spravodajcovi je vymedzené kedy sa nemusí podávať dodatočné daňové priznanie PO? Dnes som bola na školení v TN a prednášajúca mi povedala č.04/2004, ale tam som nič nenanšla.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bobotova Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    Prosím Vás vie mi niekto povedať v ktorom Finančnom spravodajcovi je vymedzené kedy sa nemusí podávať dodatočné daňové priznanie PO? Dnes som bola na školení v TN a prednášajúca mi povedala č.04/2004, ale tam som nič nenanšla.

    Ďakujem.
    O tom kedy je povinný daňovník podať DDP hovorí zákon o správe daní a poplatkov 511/1992 v paragrafe 39. DDP nemusí podať v prípade, ak chyba je v "prospech" daňovníka. V prípade, že je nutné daň doplatiť do ŠR je povinný subjekt podať DDP vždy.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Ahoj to znamená, že ked som podala DP za FO a vznikla jej za rok 2008 strata, ale na základe toho, že mala zaplatené preddavky podľa § 34 a tým jej vznikol preplatok na dani a DP podala. Ale potom zistila, že nesprávne zaradila preplatok z RZZP ZP za rok 2007, lebo ho zaúčtovala do PNZD. Ale ked to opravila, strata sa jej ponížila, čiže dodatočné DP nemusí podávať?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Gong Pozri príspevok
    Ahoj to znamená, že ked som podala DP za FO a vznikla jej za rok 2008 strata, ale na základe toho, že mala zaplatené preddavky podľa § 34 a tým jej vznikol preplatok na dani a DP podala. Ale potom zistila, že nesprávne zaradila preplatok z RZZP ZP za rok 2007, lebo ho zaúčtovala do PNZD. Ale ked to opravila, strata sa jej ponížila, čiže dodatočné DP nemusí podávať?
    osobne by som podala, lebo tu nejde o PO, ale FO
    - lebo nebol dodržaný zákon v tom, že boli krátené príjmy, teda aj VZ pre poisťovne je skreslený
    - ak by si umoroval daň. stratu za rok 2007, opäť by si použil nesprávny údaj, vyššiu stratu. (ak by sa na to aj nezabudlo, DÚ by nemal informáciu o inej sume-niššej výške straty, ak by si ju chcel uplatniť v správnej sume a nastal by asi kolotoč výziev, opráv a podobne....)

    Myslím, že sa tých DDP netreba báť, osobne s tým mám skúsenosť a nie je to hneď dôvod na výkon daň. kontroly, čoho sa podnikatelia väčšinou boja a preto na seba nechcú takto upozorňovať....

    Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

    Sinkl
    Prosím o radu. Ak som podala daňové priznanie a teraz som zistila chybu, musím podať DDP ? Jedná sa o paušálne výdavky a ja som k výdavkom zabudla pripočítať odvody ale v DP v riadku pod tabuľkou kde sú vyčíslené príjmy a výdavky som zaškrtla kolonku výdavky percentom z príjmov a odvody vo výške 5600 Sk. takže nesedí ZD. daň nevyšla a aj keby som opravila DP /podala DDP/ znížil by sa len ZD. je za podanie DDP sankcia?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Sinkl Pozri príspevok
    Prosím o radu. Ak som podala daňové priznanie a teraz som zistila chybu, musím podať DDP ? Jedná sa o paušálne výdavky a ja som k výdavkom zabudla pripočítať odvody ale v DP v riadku pod tabuľkou kde sú vyčíslené príjmy a výdavky som zaškrtla kolonku výdavky percentom z príjmov a odvody vo výške 5600 Sk. takže nesedí ZD. daň nevyšla a aj keby som opravila DP /podala DDP/ znížil by sa len ZD. je za podanie DDP sankcia?
    Po termíne sa podáva DDP. Za podanie DDP nie je sankcia je to normálny opravný prostriedok.

    Kedy dodatočné DP PO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.