Zavrieť

Porady

Kontrola z NKU

Dobrý večer, má niekto skúsenosti s kontrolou z NKU, na čo všetko si máme dávať pozor, a čo ešte môžeme upraviť ak sa dá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vanka je offline (nepripojený) Vanka

    Vanka
    Skutočne nikto nemá skúsenosť. V prípade, že kontrolóri nájdu nejaké pochybenie, nedajú pokutu, ale musia upovedomiť správu finančnej kontroly a tá už pokutu môže dať, ak si správne myslím. Neviete ako to je.
    Kvet nemáš s tým skúsenosť.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    A na čo konkrétne máte kontrolu? My sme mali minulý rok zo Správy finančnej kontroly tzv.vládny audit, boli zameraný na dotáciu z rezervy predsedu vlády. K tej skontrolovali, čo sa dalo, pýtali si aj smernice, urobili zápis.
    Známa mala kontrolu na daň z nehnuteľností z NKU, vzali si daňové priznania a všetko k tomu za posledných 5 rokov, zatiaľ to neukončili.

    Vanka je offline (nepripojený) Vanka

    Vanka
    Máme kontrolu na všetko, rozpočet, hospodárenie smernice, inventúry, takú dosť zaujímavú a myslím si, že určite niečo nájdu nie som neomylná. Tak sa chcem pripraviť na najhoršie.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Tak to nás potom pouč keď skončia, čo všetko žiadali, aby si im predložila. Aká si Ty organizácia? Rozpočtová alebo obec? Máte v obci hlavného kontrolóra, alebo nie? To ma veľmi zaujíma. Kdesi som počula, že obce ktoré majú hlavných kontrolórov nemajú také prísne kontroly ako tie bez.

    maja7 je offline (nepripojený) maja7

    maja7
    V bývalej práci /príspevková organizácia/ sme mali kontrolu z NKU hrabali sa vo všetkom, vyberali si napr. cestovné príkazy z mesiacov, kedy bola zmena príspevku na stravné, potom či ak je na tlačive predlačené dátum a podpis, či tam naozaj aj dátum je, či boli zúčtované cestovné príkazy načas, na faktúrach a v pokladni sledovali, či tam bola urobená predbežná finančná kontrola, /mali sme na to pečiatku/ a či pri nej je aj dátum.... Bola to veľká organizácia a robila som tam ako jedna z účtovníčiek, takže o všetkom som nevedela, čo vlastne kontrolovali, tak aspoň toľko.

    maja7 je offline (nepripojený) maja7

    maja7
    Čo sa týka dokladovej inventúry skontroluj si ,či máš zdokladovanú inventúru pokladne 4x za rok, cenín a nezabudni na bankovú účty, samozrejme záväzky a pohľadávky a držím palece, nech Ti to dobre dopadne.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    priebeh kontroly závisí od toho na čo je zameraná. kontroluje sa dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov a pravdaže aj vnútorných aktov riadenia. kontrolóri nie sú strašiaci, tiež sú ľudia. a všade kde pracujú ľudia je to o komunikácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.